Ноу-хау для метро: як українська розробка покращить пересування інвалідам (ВІДЕО)

Ноу-хау для метро: як українська розробка покращить пересування інвалідам (ВІДЕО). київ, візочник, конструкція еліпс, метрополітен, інвалідність, playground, person, toddler, clothing, baby. A person sitting on a bus

Ноу-хау для метро: як українська розробка покращить пересування інвалідам. київ, візочник, конструкція еліпс, метрополітен, інвалідність

Київський метрополітен не пристосований для людей з інвалідністю. Радянські метробудівці свого часу навіть і не планували такого, щоб підземкою могли користуватися люди на візках, тож на глибоких станціях не передбачені ліфти, якими могли б скористатися візочники. Та є українське ноу-хау, що значно би полегшило розв’язання цієї проблеми

У всьому світі метрополітен визначений як найзручніший засіб пересування містом. Однак для українців з обмеженими можливостями ця подорож перетворюється на справжній квест.

Працівник метрополітену обов’язково має супроводжувати людину з інвалідністю до потяга. На практиці часом доводиться викликати одразу двох або трьох працівників.

“Здебільшого жінки беруть людину на візку, накидають на себе, втрьох тримають. Є купа варіантів, що в жінки щось станеться зі спиною і так далі, і ти ось просто вниз летиш із цього ескалатору”, – каже автор ідеї винаходу Олег Іваненко.

В Японії використовують ескалатори, які розкладаються на рівну платформу. У країнах Європи облаштовують спеціальні ліфти. Такі проекти коштують дорого. Окрім того, чимало станцій у Києві розташовані на такій глибині, куди не можна запустити ліфт.

В Україні ж розробили конструкцію за назвою “еліпс”. Вона могла б допомогти людям з інвалідністю пересуватися ескалаторами, запевняють автори. Один екземпляр, за їхніми підрахунками, коштує до 300 тисяч гривень.

“Будемо економити державі в десятки, десятки, десятки разів. Але наше головне завдання – забезпечити доступність”, – переконує Олег Іваненко.

Півроку тому автори почали працювати над проектом. Нині – етап тестування. Розробники виявили, що для кожної станції доведеться створювати окремі екземпляри, підлаштовані під певні ескалатори.

“У нас зовсім безпечний засіб. Вісім падаючих фіксаторів, які гарантують те, що конструкція не посунеться взагалі. Вона унеможливлює людський фактор. Ми не має право казати “стоп, ніхто не йдіть, зараз піднімається інвалід”. Ні, ви пропустили людей, заїхала конструкція та інвалід поїхав. Вийшов – конструкцію в сторону, інвалід виїхав”, – розповідає про механізм роботи автор винаходу Олександр Боршуляк.

Ідея варта уваги, кажуть у метрополітені. Однак додають: винахід потрібно доопрацювати.

“Ви бачили, з якими складнощами заїжджає інвалід, з якими труднощами ми перевозимо його ескалатором. Поки везли на технічній швидкості. Якщо на великій швидкості – є велика загроза на сьогодні загубити і ескалатор, і людину”, – каже головний інженер КП “Київський метрополітен” Володимир Зель.

Анна Брикова, Олена Сорокіна

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*