Облаштування пандусу для енергодарця з інвалідністю – питання не лише законодавче, а й морально-етичне

Облаштування пандусу для енергодарця з інвалідністю – питання не лише законодавче, а й морально-етичне. енергодар, осбб, збори, пандус, інвалідність

Облаштування пандусу для енергодарця з інвалідністю – питання не лише законодавче, а й морально-етичне. енергодар, осбб, збори, пандус, інвалідність

У п’ятницю, 23 липня, у подвір’ї будинку №6 на вулиці Українській відбулися збори жителів цього ОСББ. Приводом стало обговорення ситуації щодо встановлення пандусу у під’їзді будинку, де проживає особа з інвалідністю.

До виконавчого комітету звернулася мати 37-річного енергодарця, який має інвалідність, з проханням облаштувати у під’їзді пандус. З цим проханням жінка зверталася до міських служб вже протягом багатьох років, однак результату не було. Втім, цього року, після чергового звернення, фахівцями було проведено виїзне комісійне обстеження за даною адресою. За результатами обстеження було визначено, що у під’їзді відсутні умови для доступності осіб з інвалідністю та є потреба у встановленні пандусу. При цьому можуть бути розглянуті різні варіанти вирішення проблеми. Зокрема, є можливість облаштувати відкидний пандус, який більш компактний та зручний, займає менше місця та не створює додаткових перешкод.

Однак у більшості сусідів таке рішення підтримки не знайшло. Одна з мешканок ініціювала збір підписів під колективним зверненням на адресу міської влади проти встановлення пандусу.

Для вирішення проблеми було організовано збори мешканців ОСББ, на які запрошено представників міської влади, депутатів та спеціалістів. У ході палких сперечань мешканці, що виступають проти облаштування пандусу, намагалися обґрунтувати свою позицію. Для прикладу, серед ключових аргументів – відкидний пандус може пошкодити стіну, до якої кріпитиметься.

Начальник управління містобудування та архітектури міської ради, головний архітектор міста Віра Знахуренко наголосила, що створення належних умов для доступності маломобільних категорій населення до об’єктів інфраструктури є обов’язковою вимогою законодавства. Нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору для маломобільних груп населення набрали чинності з 1 квітня 2019 року. На всеукраїнському рівні визначено, що інклюзивність – один з головних пріоритетів, вимог якого мають дотримуватися під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель. Виконання нових ДБН допоможе створити комфортні та безпечні умови для всіх категорій громадян. Адже пандусом можуть користатися не тільки люди з інвалідністю, а й інші мешканці, які також належать до маломобільних груп населення: матері з дитячими візочками, громадяни похилого віку, діти.

Крім того, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», житлові приміщення, в яких проживають особи з інвалідністю, під’їзди, сходові площадки будинків, в яких вони мешкають, мають бути обладнані спеціальними засобами і пристосуваннями. Обладнання зазначених жилих приміщень здійснюється органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, у віданні яких знаходиться житловий фонд.

Наприкінці зустрічі голові та мешканцям ОСББ порекомендували при вирішенні цього питання користатися якщо не совістю, то принаймні законом. Позиція міської влади у цьому питанні чітка та однозначна: у під’їзді мають бути створені всі необхідні умови для комфортного пересування особи з інвалідністю. Завдання з облаштування пандусу за цією адресою буде включено до Детального плану облаштування об’єктів житлового, громадського та іншого призначення безперешкодним доступом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення на 2021 рік. Управлінням комунальної власності міської ради розпочато роботу над розробкою проєктно-кошторисної документації на встановлення пандусу.

Енергодарська Міська Рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*