Об’єкти транспортної інфраструктури пристосовують для забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп

Об’єкти транспортної інфраструктури пристосовують для забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп. запорізька область, доступність, забезпечення, інвалідність, інфраструктура, yellow, bus, outdoor, wheel, land vehicle, transport, vehicle, tire, parked, car. A yellow school bus parked in a parking lot

Об’єкти транспортної інфраструктури пристосовують для забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп. запорізька область, доступність, забезпечення, інвалідність, інфраструктура

Про стан забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю до транспортної інфраструктури поінформував Департамент промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації.

На автостанціях Запорізької області, власником яких є ПрАТ «Запоріжавтотранс», проведено роботу щодо забезпечення доступності маломобільних груп населення до транспортної інфраструктури, а саме: облаштовано квиткові каси та громадські вбиральні; для забезпечення вільного доступу до приміщень автостанцій згладжено пороги; встановлено кнопки виклику персоналу. Працівники автостанцій готові до надання допомоги особам з інвалідністю. На прилеглій території автостанцій облаштовані місця для паркування автомобілів осіб з обмеженими можливостями з дорожньою розміткою та встановленим відповідним знаком.

Проведено відповідну роботу і на залізничному транспорті. За інформацією регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» на вокзалах станцій Мелітополь, Пологи, Запоріжжя ІІ, Бердянськ, Новоолексіївка організовано роботу груп з надання допомоги особам з обмеженими можливостями. На цих вокзалах також розміщено схеми пересування пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, в залах очікування визначено місця для інвалідів.

У минулому році на вокзалах станцій Мелітополь, Пологи облаштували вбиральні для осіб з обмеженими фізичними можливостями, які позначено відповідними піктограмами. Крім цього, на станціях Мелітополь, Бердянськ, Пологи встановлено кнопку виклику персоналу. На станціях Мелітополь та Бердянськ наявні по одній залізничній квитковій касі, пристосованих для обслуговування осіб з інвалідністю.

На станції Новоолексіївка виконано комплекс робіт для створення безперешкодного доступу пасажирів з обмеженими фізичними можливостями до вокзальної інфраструктури: доступ до приміщення будівлі знаходиться на одному рівні, що дозволяє безперешкодно пересуватися територією вокзалу, також установлено кнопку виклику персоналу біля квиткової каси, яка пристосована для обслуговування осіб на інвалідних візках, забезпечено доступ до кімнат відпочинку та туалету, встановлено відповідні піктограми.

Упродовж п’яти місяців поточного року на перонах станцій Пологи, Мелітополь, Бердянськ та Новоолексіївка оновлено попереджувальну жовту смугу для осіб з вадами зору. За цей час установлено та позначено відповідними символами кнопки виклику чергового працівника та вивішено візуальну інформацію по маршруту руху осіб з обмеженими можливостями до адміністративних будівель. Крім цього, облаштовано пандус з поручнями до входу в будівлю адміністративного корпусу Запорізької колійної машинної станції та обладнано протиковзкою смугою сходи адміністративної будівлі Запорізького моторвагонного депо.

У КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» забезпечено безбар’єрний доступ маломобільних груп населення до всіх будівель загального користування. Зокрема, у нещодавно зведеному павільйоні-накопичувачі, який обслуговує внутрішні авіарейси (термінал «В»), створено не тільки умови для вільного доступу маломобільних груп населення, а й передбачено спеціальні санвузли для них. При проектуванні нового терміналу були враховані всі вимоги до безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до всіх важливих об’єктів на території терміналу, а також у сам термінал. На громадській автомобільній парковці біля аеровокзалу передбачено спеціальні місця для маломобільних груп населення.

До умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування включено вимогу щодо забезпечення роботи на приміських автобусних маршрутах транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Передбачається наявність таких транспортних засобів до 35 % загальної кількості автобусів до 2019 року та до 50 % – з 1 січня 2020 року.

За інформацією ЗКПМЕТ «Запоріжелектротранс», у 2015-2017 роках за рахунок коштів бюджету м. Запоріжжя оновлено рухомий склад міського авто- та електротранспорту з урахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями. Було придбано 45 автобусів великої місткості та шість нових тролейбусів, виконано капітальний ремонт чотирьох трамваїв із заміною кузова на новий з низьким рівнем підлоги. У 2018 році планується придбати 55 автобусів великої місткості та 12 трамваїв, які раніше експлуатувались у країнах Європейського Союзу, а також виконати капітальний ремонт ще чотирьох трамваїв Т-З із заміною кузова на новий з низьким рівнем підлоги.

На сьогодні облдержадміністрацією укладено 36 договорів з перевізниками, якими передбачена робота 44 спеціальних транспортних засобів, пристосованих для перевезення інвалідів на 92 приміських автобусних маршрутах.

Районні держані адміністрації, об’єднані територіальні громади та міста області продовжують роботу із забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об’єктів транспортної інфраструктури, адміністративних будівель, навчальних та медичних закладів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*