Питання доступності осіб з інвалідністю до транспорту, будівель та вуличної інфраструктури обговорили у Черкасах

Питання доступності осіб з інвалідністю до транспорту, будівель та вуличної інфраструктури обговорили у Черкасах. комітет, черкаси, доступність, інвалідність, інфраструктура

Питання доступності осіб з інвалідністю до транспорту, будівель та вуличної інфраструктури обговорили у Черкасах. комітет, черкаси, доступність, інвалідність, інфраструктура

Засідання комітету з питань забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, який діє при виконавчому комітеті, відбулося в Черкаській міській раді. Обговорювали питання доступності осіб з інвалідністю до транспорту та будівель, зручність вуличної інфраструктури та низку дотичних проблем.

Члени комітету доступності, громадських організацій осіб з інвалідністю та керівників департаментів міської ради насамперед розглянули скарги та листи, які надійшли на адресу комітету. Заслухали всіх причетних осіб, з’ясували обставини і дійшли згоди з вирішення проблемних ситуацій.

Під час засідання обговорювали питання доступності осіб з інвалідністю до транспорту, будівель, вуличної інфраструктури, зокрема, пішохідних переходів. Зазначали, що при облаштуванні бордюрів, зупинок громадського транспорту архітектори, будівельники та комунальники мають враховувати можливості людей на візках. Скажімо, пандуси споруджувати зі зручним кутом підйому і поручнями різної висоти, регулювати висоту бордюрів на пішохідних переходах та зупинках.

Висловили побажання при проведенні ремонту доріг і тротуарів у місті враховувати потреби людей з вадами зору. А саме – знижувати бордюри, встановлювати звукові світлофори, прокладати тактильну плитку, направляючі, маркування тощо.

Говорили про необхідність збільшити в місті кількість громадського транспорту, пристосованого для людей з інвалідністю, роботу інватаксі, можливість контактування з оперативною службою Черкаської міської ради.

«Комітет з питань доступності, який створений і діє при виконкомі міської ради, намагається максимально реалізувати принципи рівних можливостей і соціальної захищеності для людей з інвалідністю, – зазначила заступниця Черкаського міського голови Марина Гаркава, голова комітету. – Для створення справжньої доступності та безбар’єрності мають працювати не тільки соціальний захист, а всі галузі в межах своїх повноважень: заклади освіти, дорожня інфраструктура, економіка тощо. І результати роботи й завдання, які ми перед собою ставимо на перспективу, свідчать про успішну взаємодію міської влади, комунальних служб, установ, громадських організацій у вирішенні проблем соціальних категорій людей у нашому місті».

Директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, який також входить до складу комітету з питань забезпечення доступності, відповів на запитання, що стосувалися благоустрою міста.

«За дорученням міського голови Анатолія Бондаренка ми намагаємося максимально врахувати потреби людей з інвалідністю при виконані будівельних та упоряджувальних робіт у Черкасах, – відзначив Артур Савін. – Зокрема, по вулиці Гагаріна зробимо сучасний пішохідний перехід в рівень із тротуарами, враховуючи сучасні вимоги для доступності та безбар’єрності. З часом плануємо облаштувати нові зупиночні майданчики, заїзні кишені для транспорту і реалізувати чимало інших проектів з благоустрою».

Представники громадських організацій осіб з інвалідністю висловили бажання брати активнішу участь у вирішенні питань життя громади, які стосуються їхньої категорії.

«Не робіть щось для нас без нас. Ми хочемо і можемо брати участь у реалізації стратегії доступності в нашому місті та державі», – попросила представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Черкаської ОДА Наталія Капустян.

«Коли в Черкасах виконуються ремонті роботи, запросіть когось із нас, членів комітету з питань доступності, аби люди з інвалідністю могли підійти і висловити свої побажання, які треба врахувати для зручності та комфорту життя в місті всіх людей», – сказав Віталій Середенко, представник коаліції молодіжних громадських організацій області «Молода Черкащина».

За результатами наради члени комітету доступності сформують перелік питань до відповідальних осіб і служб щодо проблем, які найбільше турбують осіб з інвалідністю для оперативного вирішення.

Також дадуть доручення перевізникам оновити їхні контактні номери телефонів у громадському транспорті та розклад руху. Керівників організацій-перевізників мають намір запросити на наступне засідання комітету з питань доступності.

Черкаси – офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*