Пресреліз: У Сумах презентували результати та досягнення ініціатив громадськості з подолання бар’єрності в місті

Пресреліз: У Сумах презентували результати та досягнення ініціатив громадськості з подолання бар’єрності в місті. суми, доступність, моніторинг, проєкт, інвалідність, hand, finger

Пресреліз: У Сумах презентували результати та досягнення ініціатив громадськості з подолання бар’єрності в місті. суми, доступність, моніторинг, проєкт, інвалідність

21 січня у Сумах представники громадської організації “Бюро правничих комунікацій” організували онлайн-круглий стіл на тему “Доступні Суми: як зробити місто безбар’єрним”, під час якого презентували результати моніторингів доступності та інших заходів, які проводились протягом 2020 року у рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми”.

За словами комунікаційної менеджерки ГО БПК Наталії Лебедь, протягом року було проведено 8 моніторингів доступності. До складу моніторингових груп входили також представники ГО “Рука допомоги”, ГО “Ініціативи Слобожанщини”, небайдужі сумчани. Громадські активісти обстежували будівлі амбулаторій обласного центру, тротуари, зупинки громадського транспорту, переходи, зони відпочинку на предмет їхньої доступності для маломобільних груп громадян в центральній частині міста, на вулицях Харківській, Горького, Троїцькій, частині 9-го мкрн. та ін.

“Більшість локацій визнані нашими моніторами недоступними або частково доступними. Найчастіше ми фіксували високий кут нахилу на пониженнях або їх відсутність, також в місті немає, за винятком кількох будівель, будь-яких елементів доступності для осіб з порушеннями зору, на пішохідних шляхах часом оббиті бордюри, зруйнований асфальт на тротуарі, що є перешкодами на шляху”, – зазначила громадська діячка.

За її словами, моніторинг доступності будівель, де розміщені продуктові магазини, аптеки, відділення банків, кафе та ресторани, ще триває.

На круглий стіл запросили новообраних депутатів Сумської міської ради, представників структурних підрозділів, Уповноважених з прав захисту людини та їхніх представників у регіоні, лідерів громадських організацій.

Урядова уповноважена з прав людей з інвалідністю Тетяна Баранцова нагадала про відповідальність перед законом за використання бюджетних коштів на облаштування доступності територій та розповіла про ініціативи щодо відновлення обласних та міських комітетів доступності там, де вони відсутні.

“Мотивації для всіх тих людей, які мають хоча б маленьке відношення до того, щоб проспекти вулиці в м. Суми були доступними: всі ми з вами, ви несете відповідальність перед законом за те, на що витратили бюджетні кошти. Крім того, кожна людина, яка приймає ці рішення, повинна розуміти, що доступність це не тільки для людей з інвалідністю, це для вас самих, для ваших мам, ваших діток, для вашого майбутнього, це ви робите для себе “.

За словами національного координатора програми національний координатор програми “Безбар’єрна Україна” Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Ярослав Грибальський відзначив роботу громадськості, орієнтовану на подолання бар’єрів в місті, та дав поради, як громадськість може ефективно впливати на ситуацію з доступністю. За його словами, напрацювання проєкту має стати матеріалом для роботи комітетів доступності, а самі громадські активісти мають продовжувати працювати, користуючись наявною нормативно-правовою базою.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав громадянської мережі ОПОРА у Сумській області Валентина Волік розповіла про ситуацію з доступністю виборчих дільниць на Сумщині і подальші плани щодо подолання бар’єрів, а також акцентувала на можливості залучення громадськістю фахівців системи безоплатної вторинної правової допомоги при складанні звернень до місцевої влади, що може допомогти більш ефективно організувати комунікацію з місцевою владою.

Депутат Сумської міської ради Володимир Чепік висловив підтримку ініціативам громадськості, орієнтованим на подолання бар’єрності в місті, та пообіцяв всіляко сприяти їх підтримці.

За словами менеджерки проєкту Марини Єжкун, громадськість зверталась до місцевої влади з пропозиціями та отримала позитивні рішення, зокрема щодо облаштування контрастно-тактильними табличками амбулаторій, забезпечення перекладом жестовою мовою сесій Сумської міської ради, можливості включення деяких рекомендацій до програми доступності, яка нині розробляється. Однак, основною метою проєкту було поширення ідеї в громаді спільно працювати над усуненням бар’єрності міста.

“Організовуючи моніторинги, різноманітні комунікаційні заходи, вуличні акції, ми передусім ставили за мету об’єднати містян навколо ідеї доступного міста, переконати, що прагнення мати доступні вулиці, заклади, послуги – це спільна мета громади. І нам усім варто над цим працювати”, – зазначила Марина Єжкун.

Проєкт “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації у сфері доступності м. реалізовувала ГО “Бюро правничих комунікацій” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*