У Київській ОВА тривають консультативні зустрічі щодо безбар’єрності об’єктів соцінфраструктури області

У Київській ОВА тривають консультативні зустрічі щодо безбар’єрності об’єктів соцінфраструктури області. київська область, комітет забезпечення доступності, моніторинг, інвалідність, інфраструктура

У Київській ОВА тривають консультативні зустрічі щодо безбар’єрності об’єктів соцінфраструктури області. київська область, комітет забезпечення доступності, моніторинг, інвалідність, інфраструктура

У рамках діяльності Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Департамент містобудування та архітектури Київської ОВА здійснює моніторинг об’єктів регіону на безбар’єрність на стадії їх проєктування.

Мета – зробити інклюзію та доступність для всіх груп населення базовими умовами, на яких здійснюється процес відбудови. Важливим є обстеження будівель на безбар’єрність ще на стадії їхнього проєктування, щоб не переробляти потім, під час виконання будівельних робіт.

Наразі вже провели 4 консультативні зустрічі. Участь в обговоренні проєктної документації об’єктів будівництва та реконструкції взяли архітектори-проєктувальники об’єктів, замовники будівництва – представники територіальних громад, департаменту регіонального розвитку Київської ОВА, а також експерти з безбар’єрності зі Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва та Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Фахівці розглянули вже 9 об’єктів соціальної інфраструктури області, 7 із яких зазнали руйнувань під час бойових дій. А саме, обговорили:

  • будівництво загальноосвітньої школи у с. Чайка Борщагівської сільської ради;
  • будівництво загальноосвітньої школи в с. Гора Гірської сільської ради Бориспільського району;
  • капітальний ремонт Бузівської загальноосвітньої школи Дмитрівської сільської ради;
  • реконструкцію Центрального будинку культури в м. Ірпінь;
  • реконструкцію Центрального міського стадіону «Чемпіон» у м. Ірпінь;
  • реконструкцію Ірпінської дитячо-юнацької спортивної школи;
  • будівництво адміністративної будівлі Бишівської сільської ради;
  • реконструкцію Центру соціально-психологічної реабілітації населення у смт Бородянка;
  • реконструкцію Київського обласного Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у с. Копилів Макарівської територіальної громади.

Особливу увагу приділили розташуванню місць для осіб на кріслах колісних на стадіоні та в глядацькій залі будинку культури й повній відсутності перепон для доступу до них. Зокрема, наявності горизонтальних та вертикальних тактильних направляючих.

Крім того, учасники наголосили, що входи до об’єктів у новому будівництві необхідно проєктувати без підняття, а в разі наявності сходів – дублювати пандусом.

Київська обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*