У поліклініках людей з порушенням зору супроводжуватимуть медпрацівники

У поліклініках людей з порушенням зору супроводжуватимуть медпрацівники. харків, поліклініка, порушення зору, послуга, супровід

У поліклініках людей з порушенням зору супроводжуватимуть медпрацівники. харків, поліклініка, порушення зору, послуга, супровід

У поліклініках Харкова призначать відповідальних за надання послуг із супроводу людей з порушенням зору.

Таке рішення було ухвалене 24 березня на черговому засіданні Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, яке пройшло під головуванням заступника Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлани Горбунової-Рубан.

В ході засідання нагадали, що з 1 квітня 2019 року набули чинності державні будівельні норми (ДБН) інклюзивності будівель і споруд. Це означає, що будь-яка людина, незалежно від своїх фізичних здібностей, повинна мати можливість потрапити в будівлю і отримати потрібну їй послугу. Якщо раніше подібні норми носили рекомендаційний характер, то тепер є обов’язковими.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Юрій Сороколат, враховуючи нові норми інклюзивності, медустанови міста виконали відповідні роботи на загальну суму понад 13,9 млн грн. Зокрема, за кошти Національної служби здоров’я України були встановлені і переобладнані 36 пандусів на суму понад 5,1 млн грн. Такі роботи провели в дитячих лікарнях №19 та 24, міських клінічних лікарнях №27 та 28, а також у поліклініках №6, 9, 18, 20 та ін.

Також в низці медустанов були переобладнані з урахуванням потреб людей з інвалідністю санітарно-гігієнічні кімнати – всього 40 кімнат. Ці роботи провели в лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. професора Мещанінова, міській клінічній лікарні №7, дитячій лікарні №24, міській багатопрофільній лікарні №17, лікарнях №30 та 31 та в ін. Для такої реконструкції було виділено понад 9,6 млн грн з коштів НСЗУ і міського бюджету.

У лікарні №28, поліклініках №3 і 22, дитячих поліклініках №13 і 23 і деяких інших установах міста були змонтовані зовнішні і внутрішні підйомники у вигляді платформ, вертикальні підйомники. Крім того, на прилеглих територіях лікарень були створені місця для паркування особистого автотранспорту для людей з інвалідністю. Також в медустановах впроваджена дистанційна онлайн-послуга сурдоперекладу, в кожному закладі охорони здоров’я встановлені спеціальні тактильні таблички зі шрифтом Брайля та багато іншого.

У свою чергу глава Харківської громадської організації незрячих юристів Олег Лепетюк зазначив, що люди з додатковими потребами часто стикаються з проблемою взаємодії між медперсоналом і пацієнтом. «У цьому я переконався на власному досвіді. Медперсонал, включаючи співробітників швидкої допомоги, санітарів, медсестер, не завжди знають, як правильно поводитися з незрячими пацієнтами. Що стосується відвідування поліклінік, я, наприклад, ніяк не розумію, яким чином я можу самостійно прийти на прийом до сімейного лікаря і вирішити ті чи інші питання. Дуже часто потрібна стороння допомога безпосередньо на місці», – пояснив він. Глава організації запропонував на базі міських поліклінік організувати послугу із супроводу людей, що мають проблеми із зором.

Члени комітету підтримали цю пропозицію. За словами Юрія Сороколата, в поліклініках міста закріплять 2-3 людини з числа медперсоналу, які допомагатимуть у супроводі людей з порушенням зору.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*