Відомі результати перевірки Чернігова на доступність для людей з інвалідністю та мам з візочками

Відомі результати перевірки Чернігова на доступність для людей з інвалідністю та мам з візочками. доступно.ua, чернігів, доступність, перевірка, інвалідність

Відомі результати перевірки Чернігова на доступність для людей з інвалідністю та мам з візочками. доступно.ua, чернігів, доступність, перевірка, інвалідність

Громадська організація Доступно.UA разом із волонтерами упродовж кількох днів з’ясовувала, наскільки Чернігів комфортний для маломобільних груп населення.

Дослідження вже завершено і підсумки підбито.

«Ми знайшли більше як 100 доступних локацій, до яких можуть дістатися люди з інвалідністю або мами з дитячими візочками, люди похилого віку. Це для міста дуже добре. Йдеться про ресторани, кафе, аптеки, банки, торговельні центри, магазини. А також адміністративні локації. Це міська рада, ЦНАП і кілька виборчих дільниць.

Особливо ЦНАП сподобався. Міська рада відносно доступно. Водночас зрозуміло, що вона розміщується в старій історичній будівлі з багатьма сходинками, деякі перебудови важко втілити. Але цю будівлю все одно старалися зробити доступною. І це добре. Ще було б непогано зробити вбиральню для людей з інвалідністю, бо її наразі немає.

Із виборчими дільницями ситуація гірша, але кілька доступних знайшли, і я цьому рада. І те саме стосується бізнесу, який зацікавився і запитав, як можна покращити ситуацію», – розповідає Віта Жигаліна, координаторка «Доступно.UA».

Розроблені і рекомендації щодо того, що можна покращити, аби ще більше місць стали доступними для маломобільних груп населення.

«Завжди є куди рости, і це вже персональні рекомендації для бізнесу та адміністративних будівель, які ми направимо їм безпосередньо. І, сподіваюся, такими маленькими кроками місто стане ще більш доступним для людей із інвалідністю», – зазначає пані Віта.

Натомість порівнювати результати Чернігова з іншими містами не радить, бо кожне місто унікальне.

«Загалом в Україні ситуація з доступом людей з інвалідністю до різних локацій – погана. Це порівняно з іншими країнами. Тож нам поки не варто порівнювати себе з ними. Як і нашим українським містам не варто порівнювати себе одне з одним. Щоправда, є кілька фаворитів – це Львів, Вінниця і Чернігів. У вас ситуація значно краща, ніж у деяких інших містах.

Містам варто проводити порівняння з тим, якими вони були кілька років тому. Це продуктивніше», – радить координаторка «Доступно.UA».

Чeline

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*