У Полтаві для людей з інвалідністю хочуть облаштувати окремі пункти обігріву

У Полтаві для людей з інвалідністю хочуть облаштувати окремі пункти обігріву. полтава, доступність, прихисток, пункт обігріву, інвалідність

У Полтаві для людей з інвалідністю хочуть облаштувати окремі пункти обігріву. полтава, доступність, прихисток, пункт обігріву, інвалідність

Пункти обігріву для людей з інвалідністю мають відповідати нормам доступності, повідомляє ЗМІСТ.

Пропозицію щодо облаштування окремих пунктів обігріву внесла депутатка Оксана Дрюк на засіданні комісії з питань освіти 5 грудня. Члени комісії підтримали її й рекомендували розглянути на сесії Полтавської міської ради.

Оксана Дрюк говорить, що потреби людей з інвалідністю, тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату, дітей з інтелектуальними та поведінковими порушеннями є іншими, ніж ті, які можуть задовольнити в «Пунктах незламності»:

«Це не мають бути пункти обігріву, які зараз працюють для всіх цивільних людей. Це мають бути окремі приміщення, бо кожна з груп має свої індивідуальні потреби. Ми зараз бачимо черги, які стоять до кожного з таких пунктів обігріву, але, наприклад, людям з глибоким порушенням зору та незрячим важко орієнтуватися в такому просторі, тому що купа людей довкола. Лавки чи стільці, які там знаходяться, постійно зайняті. Ці та ще багато інших нюансів є доказом того, що такі пункти обігріву не можуть слугувати прихистком для людей з інвалідністю».

Інклюзивні пункти обігріву пропонують розмістити в кімнатах у районних радах, закладах охорони здоров’я або тих, які приєднані до критичної інфраструктури й постійно мають електроенергію. Ці пункти мають відповідати нормам доступності, мати санітарні кімнати, пандуси, лавки й, у разі потреби, лежаки. Для людей із порушеннями зору й незрячим потрібно облаштувати відповідні вказівники для орієнтування. Депутат Євген Момонт запропонував залучити територіальні центри соціального обслуговування для створення на їхній базі пунктів обігріву.

Для реалізації цього проєкту планують зібрати круглий стіл із представниками громадських організацій і обговорити потреби.

Яніна Мурдза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*