Учреждения культуры проверят эксперты по доступности – хотят понять могут ли колясочники попасть, например, в музеи (ВИДЕО)

Учреждения культуры проверят эксперты по доступности – хотят понять могут ли колясочники попасть, например, в музеи (ВИДЕО). харків, доступність, заклади культури, обмеженими можливостями, інвалідність, outdoor, tree, wheel, riding, wheelchair, land vehicle, bicycle wheel, person, bicycle. A man riding on the back of a bicycle

Учреждения культуры проверят эксперты по доступности – хотят понять могут ли колясочники попасть, например, в музеи. харків, доступність, заклади культури, обмеженими можливостями, інвалідність02.08.2017 — Експерти з доступності вийшли у рейд. В планах визначити наскільки доступними для людей з обмеженими можливостями у Харкові є заклади культури. Побувати планують у всіх, хоч їх і чимало. І зробивши висновки, хочуть на їх основі вирішити як покращити інфраструктуру мегаполісу для пересування людей з інвалідністю.

Майже 50-т об’єктів культури Харкова мають намір дослідити експерти з доступності. Першими беруть до уваги музеї. Вже по дорозі фіксують, наскільки комфортно на інвалідних візках до них дістатися. Галерея “Бузок”. І от на шляху перша перешкода – сходи і ніякого натяку на з’їзд.

– Сейчас будем искать, кто нам может помочь.

Нездоланна перешкода потрапляє до переліку зауважень. А тим часом знаходяться і помічники, які з готовністю реагують на прохання Вікторії. Втім за кілька метрів ще один бар’єр – такі ж сходи. Та тут вже співробітники галереї поспішають на допомогу. Кажуть, про цю проблему знають, і зараз обмірковують, як встановити пандуси.

Алла Суфранова директор “Регіонального інформаційного центру “Бузок”

Конечно же об этом думаем, потому что месторасположение, мы находимся в таком месте, в самом центре города, и люди с ограниченными возможностями посещают нашу галерею.

А сходи і в середині – перепона для пересування, такий проект виставкової зали. Тож витвори мистецтва, якщо не поспіє підмога, доведеться споглядати здалечку. Експерти жалкують, об’єкт для відвідування людей на інвалідних візках не пристосований. Натомість у висновках оптимістичні. Мовляв, тут все приведуть до ладу – мета є така.

Вікторія Козленко експерт з доступності

Быстрее сложно. Особенно центр города, здесь много проблем. Даже в этом месте. Как? Предложить сделать нам понижение с уклоном, здесь придётся всё кардинально менять и постепенно. Соответственно финансы нужны. Я понимаю насколько это затратно и сложно.

А от дзвінок тут пообіцяли зробити вже найближчим часом, аби люди з обмеженими можливостями могли не гукати голосно, а натиснувши кнопку, викликати працівників закладу на допомогу. Втім навіть при наявності такого дзвінка, скористатися ним щоб потрапити до “Історичного музею”, Вікторія так і не змогла, занадто високо. Ну а потім все ті ж сходи, що самотужки подолати не під силу. Робити щось треба, зауважують експерти, пристосовувати заклади для людей-візочників, як то вже відбувається з пішохідними доріжками міста.

Микола Альніков доглядає сина з інвалідністю

Если бы меня не было, как бы он. Для него это вообще ступор бы был. Это хорошо, что я могу его на бордюр завезти. Но вообще-то сдвиги есть по городу, особенно в центральной части и на Салтовке. Бордюры уменьшили, но если уменьшать бордюр, значит его надо хорошо уменьшить.

Всі зручності для людей з обмеженими можливостями будуть, зазначають тутешні співробітники. Будуть і пандуси, і підйомники, і навіть міні-ліфти – все це передбачено в рамках проведення реконструкції музею. От тільки в роботі поки пауза, не надходить державне фінансування на закінчення робіт.

Віталій Співак заступник директора з АГР “Харківський історичний музей ім.М.Сумцова”

Ситуация связана с долгами, нет финансирования. Масса, масса вопросов, люди готовы работать, нужно просто финансирование.

Що ж до висновків експертів, їх взяли до уваги. Адже перешкодою для проходу тут стали вже не бордюр і не сходи, а величезні двері, що ніяк не піддавались відкриттю і не дали змогли без перешкод, як кажуть люди на візках, насолоджуватися головною експозицією Харкова.

Марина Джим експерт з доступності

Это очень здорово, что у нас в городе есть такие места, очень интересно было бы их все посетить, очень жаль, что это не так просто. Но в принципе да, хороший сегодня день, посещение таких мест – оно поднимает настроение.

Олена Шингарьова віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів “Креавіта”

Мы можем говорить, что эти объекты не только не доступны, а очень серьёзно не доступны. Т.е. человек, передвигающийся на инвалидном кресле не может посетить выбранный музей даже с другом или родственниками, нужна такая бригада хорошо подготовленных молодых ребят, которые в ручном режиме будут поднимать на 2 этаж и выше куда-то человека на коляске.

По закінченню обстеження всіх об’єктів, за словами Олени Шингарьової, результати моніторингу будуть представлені до міського комітету з доступності. І тоді, впевнена Олена, разом з міською владою будуть разом знаходити шляхи вирішення цієї ситуації аби зробити заклади культури дійсно відкритими без виключення для всіх.

https://youtu.be/Tw__B2KmSGo

“Харьковские Известия”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*