Укрзалізниця для пасажирів з інвалідністю облаштувала 60 пандусів на вокзалах

Укрзалізниця для пасажирів з інвалідністю облаштувала 60 пандусів на вокзалах. пандусів, інвалідністю, abstract, screenshot, art. A close up of a metal bench

Поїзди Укрзалізниці, вокзали та станції стають доступнішими для людей із інвалідністю. У 2016 році в рамках реалізації Програми зі створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів залізничної інфраструктури, Укрзалізниця виконала низку заходів, завдяки яким маломобільні пасажири почуватимуться більш комфортно під час подорожей залізницею.

Зокрема, за 11 місяців цього року для зручності пасажирів з інвалідністю на 19 вокзалах, 32 станціях та 6 зупиночних платформах залізничники облаштували 60 пандусів, на 9 вокзалах понизили бордюри та платформи, на 5 вокзалах облаштували квиткові каси, на 21 залізничному вокзалі нанесли тактильні наземні, підлогові покажчики та попереджувальні контрастні позначення.

Для кращого орієнтування пасажирів з особливими потребами на 11 вокзалах довідкову інформацію розміщено рельєфним літерно–цифровим або рельєфно–крапковим шрифтом, на 5 вокзалах та 9 станціях оновлені та встановлені інформаційні покажчики для осіб з ураженням зору, слуху та опорно-рухового апарату.

Під час виконання будівельних та ремонтних робіт на вокзалах, платформах та інших станційних спорудах, будівельними підрозділами залізниць враховуються вимоги державних будівельних норм і стандартів щодо потреб безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до таких об’єктів.

Крім того, ПАТ «Укрзалізниця» покращує сервіс для осіб з інвалідністю. Зокрема, на вокзалі станції Харків–Пасажирський у цьому році придбано 3 візка, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, на 11 вокзалах та 1 зупиночній платформі організовано місця для паркування автотранспорту інвалідів, на 18 вокзалах облаштовано туалетні кімнати, також на 6 вокзалах та 3 зупиночних платформах встановлено 12 кнопок для виклику персоналу. Для надання допомоги особам з інвалідністю на вокзалах продовжують працювати групи у складі працівників медпунктів, чергових по вокзалах, старших квиткових касирів, носіїв, працівників багажних відділень.

Нині особи з інвалідністю, пасажири на візках можуть обрати поїзди Укрзалізниці, в яких їм буде зручно і комфортно подорожувати. Загалом на залізницях України експлуатуються 19 пасажирських вагонів (1 вагон знаходиться на окупованій території АР Крим та 3 вагони – у Луганську), пристосованих для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. Місця, пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю, є й у складі сучасних швидкісних електропоїздів HYUNDAI, двоповерхових електропоїздів SKODA, швидкісних електропоїздів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.

Довідково.

Загалом наразі (станом на 1 жовтня 2016 року) на вокзалах Укрзалізниці пристосовано та обладнано для осіб з інвалідністю: 245 пандусів, 668 місць відпочинку, 24 кімнат відпочинку, 83 зали очікування, пристосовані для осіб з інвалідністю, 68 камер схову, 58 кас, 78 туалетних кімнат, 20 кімнат гігієни, 23 пересувні установки для посадки і висадки осіб з інвалідністю, 118 візків, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, 146 візків для перевезення у вагонах, 76 кнопок виклику персоналу, 56 звукових маячків, 22 ліфтів.

Офіційний веб-сайт Укрзалізниці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*