В Краматорську планують придбати “соціальне” таксі

В Краматорську планують придбати “соціальне” таксі. краматорськ, автомобіль, послуга, соціальне таксі, інвалідність, land vehicle, vehicle, outdoor, wheel, auto part, truck, bus, transport, tire, car. A truck is parked on the side of a road

Для цього міська влада хоче придбати автівку або послуги за 2 млн грн, повідомляє «Деловой Славянск»

У Краматорську планують впровадити послугу “Соціальне таксі” – це передбачено програмою соціально-економічного розвитку міста на 2022 рік, яку 22 грудня ухвалили депутати міськради.

“Це дуже потрібно, це для маломобільних груп населення. Можна або купити автомобіль, або закупити послугу”, – розповіла начальниця Управління праці та соціального захисту населення (УПтСЗН) Поліна Гришичева.

За її словами, Управління вивчало досвід впровадження соціального таксі в інших містах, такий автомобіль коштує 1,5-1,8 млн грн. Міський голова Олександр Гончаренко додав, що для цього планується залучити гроші за рахунок донорів чи інших джерел, але не з місцевого бюджету.

“Соціальне таксі” передбачено для людей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату і пересуваються на візках – така послуга закріплена постановою Кабінету міністрів України №189 від 14 березня 2018 року. Цей документ покликаний стимулювати громади створювати служби перевезень людей з інвалідністю.

“Соціальне таксі” діє, наприклад у сусідній Дружківці – цього року там створили відповідну службу при Східному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дружківської міськради.

За послугою можуть звертатися інваліди війни, особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, які пересуваються за допомогою візків. Вони мають подати заявку на перевезення не пізніше, ніж за три дні до поїздки, і не частіше одного разу на тиждень (виключення становлять поїздки до лікарні, якщо необхідна медична допомога).

Послуга “Соціального таксі” надається безкоштовно. Для перевезення використовується спеціальний транспорт – автомобіль з підйомним пристроєм, гідравлічними підйомниками, з низьким рівнем підлоги, пандусами тощо.

Гроші на машину виділили з державного бюджету (цього року держава спрямувала 30 млн грн на спецавтомобілі для 20 громад України), а за рахунок місцевого бюджету платять зарплату водіям, купують паливо тощо, повідомляє ДНЛ+.

Эдуард Торский

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*