Наше завдання — організувати в кожному районі Києва реабілітацію для дітей з інвалідністю, — Марина Хонда

Наше завдання — організувати в кожному районі Києва реабілітацію для дітей з інвалідністю, — Марина Хонда. київ, марина хонда, центр реабілітації, раннє втручання, інвалідність

Наше завдання — організувати в кожному районі Києва реабілітацію для дітей з інвалідністю, — Марина Хонда. київ, марина хонда, центр реабілітації, раннє втручання, інвалідністьЗаступниця голови КМДА Марина Хонда. Фото: Борис Копусенко

У столиці розбудовують сучасну систему соціальної реабілітації — від раннього втручання до інклюзивно-ресурсних та соціально-реабілітаційних центрів, повідомляє «Вечірній Київ»

В останні роки Київ серйозно взявся за розбудову мережі закладів для дітей та дорослих з інвалідністю. Старі центри вже давно відпрацювали своє, а нових — бракує. Відтак, заклади або капітально ремонтують до непізнаваності, або ж відкривають цілком нові центри.

Цього року в Києві відкрили відділення трудової й професійної реабілітації осіб з інвалідністю, старших 18 років та готове до відкриття відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю в Оболонському районі.

На початку наступного року у планах відкрити Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю в Дарницькому районі. Заступниця голови КМДА Марина Хонда, яка опікується соціальною сферою Києва, наголошує, що завдання міста сьогодні — організувати в кожному районі соціальну реабілітацію для дітей з інвалідністю.

«Ми йдемо поступово: є діти з інвалідністю до 18, потім соціально-трудова реабілітація, трудова — 18-35 років; і є 35+ — це люди з інвалідністю, які не можуть бути працевлаштовані, або які можуть бути працевлаштовані на певний тип робіт. Такої системи реабілітації у нас не існувало ніколи», — розповіла в інтерв’ю Укрінформу Марина Хонда.

Як приклад, вона наводить радянські часи, коли «інвалідів не було». Але насправді вони просто сиділи вдома, їх ніхто не бачив, для них не було жодних умов. Були УТОС, УТОГ, у них залучали людей, які пересувалися.

«Якщо людина на візку — вона „викреслювалася“, в принципі, з соціального життя. Ніхто не говорив про дітей з інвалідністю, удавали, що їх не існує, це була проблема батьків. Якщо дитина з ментальною інвалідністю, психологічними розладами, то її взагалі просто відправляли до інтернату і забували про цю дитину. Хоча в більшості випадків такі діти можуть бути соціалізовані», — наголошує Марина Хонда.

Відтак, у Києві поставили собі завдання організувати систему сучасної соціальної реабілітації — від раннього втручання до інклюзивно-ресурсних та соціально-реабілітаційних центрів. Є діти, яким необхідне денне перебування у таких закладах. Вони ніколи не потраплять у загальноосвітню школу. У закладах з дитиною працюють фахівці, психологи, логопеди, масажисти — на спеціальному обладнанні, за спеціальними методиками.

«У нас є міський центр реабілітації дітей, який просто перенавантажений. У цьому році завершили в Оболонському районі нове відділення, в Дарницькому завершується — вони будуть працювати з наступного року, вже повне фінансування складено. Наступного року, так обіцяють нам будівельники, завершать великий об’єкт на вул. Закревського, 3 у Деснянському районі. Ще на пр. Правди, 4 — Подільський район. Сподіваюся, капітальний ремонт великого центру завершимо у Шевченківському районі. В проєктуванні — будівництво у Святошині та Солом’янському районі», — додала на завершення Марина Хонда.

Олена Петришин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*