В Одесі відкрили інклюзивний пляж

В Одесі відкрили інклюзивний пляж. одеса, лифт, пандус, пляж, інвалідність

В Одесі відкрили інклюзивний пляж. одеса, лифт, пандус, пляж, інвалідність

5 червня 2021 року на «Дельфіні» в Одесі відкрили інклюзивний пляж. Більш того, нова локація вже отримала міжнародний знак якості і чистоти, про що свідчить Блакитний прапор, піднятий на церемонії відкриття мером Одеси Геннадієм Трухановим і меценатом, бізнесменом Юрієм Дегасом.

Право перерізати червону стрічку організатори надали людям з інвалідністю, для яких і створено новий пляж.

«Облаштування пляжу проводилося у взаємодії з громадськими організаціями людей з інвалідністю, структурними підрозділами мерії. Тут все продумано до дрібниць. Зізнаюся, для мене це довгоочікувана подія. Хотілося б, щоб це стало прикладом для всієї України, а приклад одеських меценатів став зразком того, як можна жити, заробляти, розуміючи, що навколо тебе є люди, яким потрібна допомога, турбота та повага», – зазначив Геннадій Труханов.

Під час церемонії відкриття був проведений «тест-драйв» всіх локацій. Міський голова звернувся до керівника громадської організації «Спортивний клуб людей з інвалідністю «Одеса-Баскет» Олега Прохорова з проханням і надалі займатиметься питаннями користування пляжем.

Юрій Дегас пообіцяв підтримувати пляж у порядку, а також підключатися до організації тут заходів для соціальних категорій одеситів. З цією метою створено благодійний фонд «Безмежні можливості».

* * * * *

Роботи зі створення пляжу з виконанням протизсувних робіт розпочалися в листопаді 2020 року. На ділянці між траверсами №12 і №13 взагалі не було пляжу – воду від підпірної стінки відділяла гряда каменів. Сьогодні це територія близько 4500 кв. м, де створені рівні можливості для всіх. Для організації пляжу був намитий пісок, відновлені підпірна стіна і парапет. Побудовано нові сходи і встановлено спеціальний ліфт. Також облаштовано 46-метровий пандус з оптимальним кутом для спуску і підйому людей на візках, обладнаний тактильною плиткою для незрячих і слабозорих. Під пандусом розмістилися медпункт, туалети, роздягальні та господарські приміщення.

На пляжі облаштований дерев’яний настил, який займає більшу частину пляжу, що дає можливість під’їхати до води на візку. Встановлено вишку рятувальної служби. Облаштовано оглядовий майданчик.

Для зручності спуску у воду для людей з інвалідністю є чотири спеціальні пандуси. Встановлено шезлонги для безкоштовного користування.

Крім того, на пляжі розмістилися два дитячих майданчики, один з яких інклюзивний, а також зона для занять спортом.

Головною прикрасою пляжу став величезний мурал на підпірній стіні.

Офіційний сайт міста Одеса +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*