Випробували бар’єри на собі: як чиновники Івано-Франківська проїхали містом на інвалідних візках (ВІДЕО)

Випробували бар’єри на собі: як чиновники Івано-Франківська проїхали містом на інвалідних візках (ВІДЕО). івано-франківськ, доступність, чиновник, інвалідних візок, інвалідність

Випробували бар’єри на собі: як чиновники Івано-Франківська проїхали містом на інвалідних візках. івано-франківськ, доступність, чиновник, інвалідних візок, інвалідністьЧиновники Івано-Франківська на візках | 5 канал

В Івано-Франківську чиновники пересіли на візки та разом із людьми з інвалідністю проїхалися середмістям. Кажуть, що хотіли краще зрозуміти особливі потреби мешканців. Також хотіли визначити, які ділянки на міських вулицях потребують першочергової реконструкції.

У центрі міста чиновники на візках намагаються зняти гроші з банкомата. Утім успіхом ця спроба не увінчалася – надто високо. Тож прямують туди, де є пандус.

“Дотягнутися до карточки можна, до терміналу, гроші забрати можна. І на кнопочку можна тиснути, але воно віддає блиск. Треба або відхилятися, я думаю, що в сонячну погоду дуже тяжко”, – міркує чиновник.

Біля будівлі одного з міських департаментів пандус є, але він занадто крутий. Усередину без сторонньої допомоги людині на візку не потрапити.

А це вже інша перепона на маршруті – на пішохідному переході припарковане авто. Та навіть після того, як недобросовісний водій забрав легковик, чиновникам не вдається подолати високий заїзд на тротуар.

“Може колеса замаленькі передні. Але я думаю, що все-таки цей з’їзд мав би бути трохи нижчий. Мушу вставати на ноги”, – зауважує чиновник.

Віталій Палков цю перешкоду долає без проблем. Чоловік уже 29 років пересувається на візку. Утім не радить повторювати його трюк.

“Гонки люблю, я взагалі люблю ганяти. Можу на ще більші бордюри вискакувати. Ну, але це не означає, що так зможуть всі. Воно так не має бути”, – пояснює мешканець Івано-Франківська.

Утім чи не найбільша проблема для людини на візку – виїхати із власного будинку, переконує інший учасник цього рейду.

“В будинку сходи є внизу. Ліфтом з’їжджаєш, далі сходинки, треба якось з’їхати. Це потрібна допомога. І так само – заїхати”, – розповідає Володимир Онуфрик.

Загалом на візки пересіли п’ятеро чиновників. До акції залучили і людей з інвалідністю, щоб ті вказали на місця, де існують бар’єри.

“Всі вулиці, які нові, ми вже пробуємо робити з доступністю. По-друге, подивимося, з’їзди, те, що можна зробити такими невеликими коштами, наприклад, отут в центральній частині міста, зробити ці з’їзди, то ми постараємося його зробити”, – наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Два роки тому чиновники вже проводили схожий рейд. Після того середмістя Івано-Франківська стало доступнішим для людей на візках. Утім у спальних районах ще чимало проблем.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*