Витратили понад 200 тисяч гривень: у хостелі на Вінниччині облаштували кімнати для людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

Витратили понад 200 тисяч гривень: у хостелі на Вінниччині облаштували кімнати для людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). вінниччина, кімната, проєкт, хостел, інвалідність

Витратили понад 200 тисяч гривень: у хостелі на Вінниччині облаштували кімнати для людей з інвалідністю. вінниччина, кімната, проєкт, хостел, інвалідністьІнклюзивних кімнати для людей з інвалідністю в соціальному хостелі в Ганнополі на Вінниччині. Фото: Суспільне Вінниця

Понад 200 тисяч гривень витратили на облаштування двох кімнат для людей з інвалідністю в соціальному хостелі в Ганнополі на Вінниччині. Створення інклюзивних кімнат ініціювала громадська організація “Гармонія”. За словами голови правління організації Людмили Нецкіної, роботи виконали в рамках проєкту “Громади, де дбають про кожного та кожну”, інформує Суспільне.

“Цей проєкт фінансується ULEAD з Європою. Закупили повністю меблі, столи, стільці, шафи, холодильники тощо, щоб тут люди могли проживати комфортно і користуватися всіма благами”, — каже Людмила Нецкіна.

У кімнатах — ліжка з ортопедичними матрацами й меблі з низькими полицями для зручності людям, які пересуваються на кріслах колісних.

“Ми так дивилися, підбирали меблі, щоб там в столах не було ніяких ніжок додаткових, які заважають людині підʼїхати до столу кріслом колісним. Обирали ортопедичні матраци, бо людині важливо зручно відпочивати, щоб не було додаткових проблем”, — говорить Нецкіна.

Витратили понад 200 тисяч гривень: у хостелі на Вінниччині облаштували кімнати для людей з інвалідністю. вінниччина, кімната, проєкт, хостел, інвалідністьФото: Суспільне Вінниця

За словами завідувачки Валентини Мирухи, соціальний хостел у Ганнополі відкрили рік тому. За цей час тимчасовий прихисток тут знайшли понад 230 внутрішньо переміщених осіб.

“Є люди з інвалідністю. Їм вкрай важко адаптуватися на новому місці. Ми стараємося покращити умови”, — каже Валентина Мируха.

Витратили понад 200 тисяч гривень: у хостелі на Вінниччині облаштували кімнати для людей з інвалідністю. вінниччина, кімната, проєкт, хостел, інвалідністьФото: Суспільне Вінниця

Серед мешканців хостелу — Наталя Чансева із Соледару, що на Донеччині. На Вінниччину з чоловіком, трьома дітьми та кицькою переїхали у травні 2023 року.

“Це окрема наша кімната, ми ні з ким її не розділяємо, нам дали окрему кімнату для кухні, обладнання дали, мультиварку, холодильник, стіл, стільці”, — говорить Наталя Чансева.

Загалом, хостел розрахований на 28 осіб, каже завідувачка Валентина Мируха. Приймають не лише переселенців, а й самотніх людей пенсійного віку. Проживання на час війни — безкоштовне. Комунальні сплачує місцева влада.

Юлія Ковалишена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*