Впровадження інклюзивного дизайну публічних просторів – це шлях до сталого розвитку міст, мешканці яких прагнуть позитивних змін

Впровадження інклюзивного дизайну публічних просторів – це шлях до сталого розвитку міст, мешканці яких прагнуть позитивних змін. вінниччина, проєкт, семінар, інвалідність, інклюзивний дизайн

Впровадження інклюзивного дизайну публічних просторів – це шлях до сталого розвитку міст, мешканці яких прагнуть позитивних змін. вінниччина, проєкт, семінар, інвалідність, інклюзивний дизайн

15 жовтня представники профільних структурних підрозділів Вінницької облдержадміністрації та районних державних адміністрацій взяли участь в онлайн семінарі щодо впровадження інклюзивного дизайну.

Організаторами заходу виступили Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва та Представництво Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні.

У семінарі взяв участь начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Рекута. Спілкуючись з учасниками заходу, посадовець зауважив, що інклюзивна складова має бути пріоритетом під час створення, оптимізації або ж реконструкції об’єктів. Це необхідно для того, аби кожен зміг скористатися перевагами безбар’єрного середовища.

У свою чергу, Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, сертифікований консультант з доступності «Глобального альянсу з доступних технологій та середовищ» Олександр Ворона зауважив, що питання інклюзивності має враховувати людську різноманітність – мову, культуру, фізичний стан, гендер, вік тощо. Водночас інклюзивний простір повинен бути не лише затишним, а й, у першу чергу, безпечним для громадян.

Він також зазначив, що створення публічних просторів у країні та впровадження в них інклюзивного дизайну – це шлях до сталого розвитку міст, мешканці яких прагнуть позитивних змін.

Про створення якісного публічного простору розповів Максим Коцюба – експерт, засновник та керівник студії ландшафтної архітектури KOTSIUBA, заснованої у 2009 році. На рахунку студії вже більше 60 проектів в 6 країнах світу. Фахівець займається комплексним ландшафтним проєктуванням міських територій, а також наглядом за конструюванням об’єктів. Під час онлайн зустрічі він також поділився власним поглядом щодо реалізації проєктів.

Учасники семінару ознайомилися з особливостями впровадження проєктів, спрямованих на формування безбар’єрного простору у приміщеннях навчальних закладів, парках, скверах, набережних, на площах і вулицях, в офісах тощо. Під час онлайн зустрічі обговорили оновлені стандарти та будівельні норми, розглянули можливості імплементації досвіду інших європейських країн у побудові інклюзивної інфраструктури на місцях.

Олександр Ворона вкотре наголосив, що універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм і послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання всіма людьми, незалежно від їхнього віку, статі чи стану здоров’я без потреби у додатковій адаптації чи спеціалізованому дизайні.

Учасники семінару мали змогу отримати відповіді експертів щодо впровадження універсального дизайну на Вінниччині.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*