Як на Запоріжжі розвивають інклюзивні пляжі

Як на Запоріжжі розвивають інклюзивні пляжі. запоріжжя, ммолзі, пляж, інвалідність, інспекція

Як на Запоріжжі розвивають інклюзивні пляжі. запоріжжя, ммолзі, пляж, інвалідність, інспекція

Мелітопольська міська організація людей з інвалідністю (ММОЛзІ) проінспектувала 12 об’єктів Азовського узбережжя. Разом з активістами до інспекції долучилися архітектори, які створюють проєкти для будівництва пляжів з інклюзивною інфраструктурою, повідомляє Суспільне.

До десанту інклюзивності увійшла група з 7 людей з інвалідністю, архітектор, фотограф та спеціаліст з будівництва. Їхнім завданням було домовитися про зустріч з керівництвом ОТГ, на території якого розташовані пляжі, та поговорити про можливості створення доступної для маломобільних груп інфраструктури.

Проект спонсорує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні. До цієї організації звернулися активісти з проханням допомогти реалізувати їхню ідею: “Інтерактивна інклюзивна карта Приазовського регіону”. На реалізацію задуму ПРООН виділила 72 тисячі гривень та кошти на транспортні витрати.

Як на Запоріжжі розвивають інклюзивні пляжі. запоріжжя, ммолзі, пляж, інвалідність, інспекціяУ Приазов’ї активісти займаються розвитком інклюзивних пляжів

Серед об’єктів, які проінспектували ММОЛзІ, – інклюзивний пляж у Приморську. Ініціаторкою створення доступного пляжу була голова правління ГО “Екологія та соціальний захист Приморського району” Наталія Лякішева. Жінка каже, що тепер маломобільні люди можуть добратися до моря. Для цього їм треба зателефонувати за вказаними номерами (066 39 08 761 або 061 377 05 01) і рятувальники допоможуть людям в інвалідних візках добратися до води.

Голова ММОЛзІ Альбіна Демидова схвально відгукнулась про інфраструктуру центрального пляжу у Приморську. Особливо про візок, яким можна доставити людину з інвалідністю в море. Таку ж ініціативу планують втілювати в Кирилівці.

Загалом, активісти ММОЛзІ побували на 12 об’єктах і, наразі, створюють для них проекти, які будуть втілювати у життя. Також ініціативна група створює універсальні поради, яким повинен бути інклюзивний пляж. Користаючись такими методичками, влада на місцях може створювати доступний простір.

Представники Мелітопольської міської організації людей з інвалідністю провели 12 лекцій для студентів будівельних спеціальностей, на яких майбутнім творцям суспільних просторів розповідали про основи інклюзивності. Як зазначають активісти, набагато легше на початкових етапах запланувати новий об’єкт інклюзивним, ніж потім його переробляти, додаючи пандуси та ліфти.

Наталія Андреєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*