Як під час війни працює хмельницьке соціальне таксі

Як під час війни працює хмельницьке соціальне таксі. карітас, хмельницький, переселенец, соціальне таксі, інвалідність

Як під час війни працює хмельницьке соціальне таксі. карітас, хмельницький, переселенец, соціальне таксі, інвалідність

У Хмельницькому вимушені переселенці, яким важко пересуватися самостійно, можуть скористатися послугами соціального таксі. Автомобіль забирає людей біля будинку, привозить до місця призначення та повертає додому. Послуги соціального таксі безкоштовні. Наразі соціальним таксі користуються 300 хмельничан та 20 переселенців. Далі розповість про це khmelnytsky.com.ua.

Соціальне таксі у Хмельницькому

Соціальним таксі у Хмельницькому мають змогу скористатися вимушені переселенці. Серед них – Ігор Пронін. Через війну він був змушений виїхати наприкінці березня з рідного міста на Донеччині. Чоловіку потрібно кілька разів на тиждень проходити процедуру гемодіалізу. Для того, щоб дістатися до медичного закладу, Ігор користується послугами соціального таксі. Чоловік позитивно відгукується про роботу соціального таксі і дуже ним задоволений. Каже, що це дуже зручна послуга. Чоловік приємно здивований тим, що у Хмельницькому працює такий автомобіль, адже в його рідному місті таких послуг немає. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Послуги соціального таксі надає благодійний фонд «Карітас». Наразі послугами соціального таксі користуються 300 хмельничан та 20 вимушених переселенців.

Як під час війни працює хмельницьке соціальне таксі. карітас, хмельницький, переселенец, соціальне таксі, інвалідність

Хто може користуватися послугами соціального таксі

Менеджерка проєкту «Соціальне таксі» Наталя Соколовська каже, що послугами соціального таксі можуть скористатися особи, які мають першу групу інвалідності, а також інші особи, які мають іншу групу інвалідності та програму реабілітації, в якій вказано, що вони пересуваються за допомогою візочка. Також послуги надаються всім діткам з інвалідністю до 18 років.

Як користуватися соціальним таксі

Для того, щоб скористатися транспортом, необхідно замовити його за три дні. Для цього потрібно зателефонувати за номером телефону: 067 323 06 26. Послуги соціального таксі надаються безкоштовно. За словами Наталії Соколовської, є певне обмеження за кількістю поїздок. Для людей, які не користуються гемодіалізом, це 16 поїздок в місяць, а для тих, хто кому потрібен гемодіаліз, це 24 поїздки на місяць. Один із водіїв соціального таксі Михайло Гордійчук каже, що за день він здійснює близько 12 рейсів по місту.

Нагадаємо, що соціальне таксі почало курсувати у Хмельницькому з 2016 року. Його запровадили з ініціативи громадської організації «Світ без бар’єрів».

Допомога вимушеним переселенцям

Крім соціального таксі, благодійний фонд «Карітас» у Хмельницькому надає також одноразову благодійну допомогу вимушеним переселенцям. Вона складається з наборів, в які входять речі першої необхідності та продукти. Ціна одного продуктового набору становить близько 600 гривень, а пакунку із засобами гігієни – майже 400 гривень. Набори можуть відрізнятися за складом, адже це залежить від закупівлі товарів, однак їх ціна приблизно однакова. З початку війни одноразову гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Карітас» отримали близько 7 тисяч сімей.

Inna Hananova

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*