Фінансування купівлі медичного обладнання для осіб з інвалідністю

Фінансування купівлі медичного обладнання для осіб з інвалідністю. pfron, польща, допомога, медичне обладнання, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Польський державний фонд реабілітації осіб з інвалідністю / Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych запустив програму фінансової допомоги для громадян України. Програма передбачає дофінансування купівлі або ремонту спеціального медичного обладнання та медичних виробів для осіб з інвалідністю.

Програма «Допомога громадянам України з інвалідністю» від державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю (PFRON) дає можливість повернути частину власних коштів, що були витрачені на купівлю або ремонт спеціального медичного обладнання.

Для кого призначена допомога?

Допомогу можуть отримати громадяни України, що відповідають наступним вимогам:

  • перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого 2022 р.;
  • мають 1-й або 2-й ступінь інвалідності і можуть це підтвердити. Підтвердженням є відповідні документи видані в Україні, або у разі їх відсутності, вистачить декларації про їх наявність. У випадку дітей, достатньо декларації батьків або опікуна про наявність в них відповідного документа, що підтверджує інвалідність.

На що призначена допомога?

Допомога від PFRON призначена на покриття власних витрат під час закупівлі медичних виробів. Зверніть увагу, що згідно з спецзаконом про допомогу громадянам України, українці на тих самих засадах, що і застраховані громадяни Польщі, мають право на забезпечення необхідним медичним обладнанням. В окремих випадках вартість такого обладнання може перевищувати встановлену державою квоту і тоді необхідно самостійно доплатити різницю. Саме у цих випадках призначається допомога від PFRON, яка і покриває ваші особисті витрати.

Під медичним обладнанням (або медичними виробами) йдеться про протези, ортопедичні пристрої та ортези, інвалідні візки, палиці, милиці, ходунки, ортопедичне взуття, інфузійні набори для індивідуальних інсулінових помп, підгузки для дорослих, катетери, стомічні пристрої тощо.

Як подати заявку на отримання допомоги?

Для отримання фінансової допомоги від PFRON, необхідно скласти заявку до повітового Центру допомоги сім’ям (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) або іншої відповідної установи.

Заявка складається з таких документів:

  • заповнений формуляр. Його можна скачати за посиланням (доступний польською та українською мовами) або взяти на місці.
  • копія замовлення лікаря на медичний виріб.
  • рахунок-фактура на купівлю або ремонт медичного обладнання, де вказана сума, яку вам довелось доплатити.

Кожна заявка подається особисто. Виключенням є тільки неповнолітні особи, замість яких заявку подають їхні батьки або опікуни.

Заявки на допомогу приймаються та розглядають на постійній основі. Рішення про призначення допомоги приймає відповідальний за це орган місцевого самоврядування. У разі негативного рішення заявник має право на повторну подачу заявки.

Як придбати медичні вироби?

Для купівлі спеціальних медичних виробів обов’язково необхідно мати відповідне замовлення, яке зазвичай видає лікар, але також медсестра, акушерка, фізіотерапевт або інші уповноважені особи.

Якщо на замовленні є штрих-код, то можна відразу йти до аптеки або магазину з медичним обладнаннями. У разі відсутності штрих-коду, замовлення необхідно підтвердити у лікаря або у воєводському відділенні Національного фонду здоров’я. Контактні дані відділів можна знайти за посиланням.

Зверніть увагу! Щоб скористатися допомогою медичні вироби необхідно придбати лише в тих аптеках або магазинах, що мають угоду з Національним фондом здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia).

Більше про програму допомоги на сторінці Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

А. В.

“Наш Вибір”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*