Денис Портний, який проживає у місті Нікополь, Дніпропетровської області та має інвалідність першої групи став тестувальником. Денис був слухачем ІТ курсів, організованих Благодійним фондом «Асоціація інвалідів-комп’ютерників» в рамках проекту «Кожен має право на працю: партнерство заради покращення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю». Проект реалізує фонд «Східна Європа» у партнерстві із «Благодійним фондом розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій «АІК», за фінансової підтримки британської благодійної організації «Всесвітня єврейська допомога» («World Jewish Relief»).
Головна мета проекту – сприяння працевлаштуванню у сфері інформаційних технологій та поліпшення матеріального стану осіб з інвалідністю. Проект передбачав навчання за наступними напрямками: комп’ютерна грамотність, основи веб-програмування, основи програмування, розробка сайтів з використанням CMS, поглиблене вивчення веб-програмування, Java SE. Навчання проходило онлайн для осіб з інвалідністю, які є громадянами України.
Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Денисом Портним
– Доброго дня, Денисе. Розкажіть, будь ласка, трошки про себе.
– Мене звати Денис Портний. Я з міста Нікополь, Дніпропетровської області. Маю інвалідність першої групи. У 2008 році закінчив з відзнакою Нікопольську філію Запорізького державного університету, за фахом «Облік та аудит». Маю вищу економічну освіту.
– Чим Ви займалися до курсів ІТ?
– До перших курсів, що проводились АІК, («Школа успішних тестувальників» від Лабораторії якості в 2011 р.) займався написанням студентських робіт на замовлення, розробкою та підтримкою сайтів. А 2012 року займався ручним тестуванням після курсів, що проводив АІК.
– Як дізналися про курси ІТ від АІК?
– Я прочитав оголошення на сайті фонду (aik.ua).
– Чи сподобалися вам курси?
– Як для першого набору курси пройшли досить добре. Досить легко. Найбільше мені сподобалася можливість виконувати завдання в будь-який час.
– Чи використовували Ви якісь додаткові способи навчання з предметів ІТ? Чи займалися самоосвітою з програмування?
– Так, я читав статті в інтернеті, переглядав відео-уроки на Youtube, займався за допомогою книжок. Також займався самоосвітою. У деяких моментах необхідно навчатися під час трудової діяльності.
– Як Ви шукали роботу?
– Розміщував резюме на сайтах. Займався розсилкою резюме роботодавцям з підходящими вакансіями. Користувався особистими зв’язками.
– Чи цікаво було Вам проходити співбесіди?
– Досить цікаво і корисно. Є можливість з’ясувати сучасні тенденції та вимоги роботодавців.
– Як називається Ваша посада зараз?
– Тестувальник ручного тестування. Я працюю дистанційно у міжнародній компанії, яка має офіси по всьому світі.
– Чи подобається Вам ваша робота? Чим нова робота цікавіша за попередню?
– Так, мені подобається моя робота. Зараз я проходжу випробувальний термін. Моя нова робота містить більшу кількість обов’язків ніж попередня.
– Ваші побажання іншим особам з інвалідністю.
– Постійно навчатися та розширювати горизонти пізнання, не боятися братись за щось нове, розширювати коло спілкування в професійній сфері.
Вікторія Антонович