Спортивні можливості для діток, що мають аутизм

Спортивні можливості для діток, що мають аутизм. київ, аутизм, проект kids autism games, соціалізація, тренування, grass, indoor, person, posing, playground, clothing, smile, several. A group of people posing for the camera

Спортивні можливості для діток, що мають аутизм. київ, аутизм, проект kids autism games, соціалізація, тренування

2017 року в місті Київ стартував проект спортивного напрямку для діток із аутизмом. Благодійні організації у співпраці із державним закладом організували заняття для діток з метою їх активної соціалізації та всебічного розвитку. Давайте поспілкуємося із організаторами та дізнаємося про особливості втілення проекту.

– Назва проекту

– Kids Autism Games – це спільна ініціатива Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський», Фонду допомоги дітям з аутизмом «Дитина з майбутнім» та благодійної організації SPORT for PEACE.

– З якого часу продовжується проект?

– Проект розпочав свою діяльність на початку лютого 2017 року.

– Скільки дітей взяло участь у проекті? Якого вони віку?

– Спочатку пілотна група складалася із 20 особливих дітей, що тренувалися у складі проекту. Потім проект був розширений, оскільки показав прекрасні результати й була величезна кількість охочих доєднатися до нього. Сьогодні в рамках проекту займаються 3 групи в загальній кількості 60 дітей з особливостями розвитку. Вік – від 6 до 10 років.

– Скільки батьків взяло участь у проекті?

– Не менше, ніж діток. Кожну особливу дитину на тренування приводить мама чи батько, а іноді і двоє батьків та братик чи сестричка.

– Головна мета проекту? Що планується досягнути?

– Тренування були розроблені за спеціальними методиками, щоб через ігрові змагання навчити дітей взаємодіяти між собою, розвинути моторику, поліпшити фізичний стан і прищепити їм любов до занять спортом. Проект має на меті створити умови для фізичного розвитку дітей з особливостями.

Спортивні заняття для особливих дітей – це, найперше, можливість навчитися управляти своїм тілом та стати більш здоровими фізично. Але не менш важливий для них і фактор соціалізації – тут вони мають змогу навчитися бути командою, зрозуміти такі, на перший погляд, прості речі як терпіння, витримка, толерантність, неагресивність, системність, порядок.

– Як проходять заняття? Що діти роблять під час заняття? Скільки часу продовжується одне заняття?

– Заняття триває 45 хвилин. Воно складається з розминки, вправ, командних завдань, стрибків, легкоатлетичних змагань та бігу. Діти займаються в комфортній Зеленій зоні НСК «Олімпійський», бігають на самому стадіоні.

– Скільки дорослих людей супроводжує заняття? Це батьки чи спеціально навчені особи?

– Заняття проходять під чуйною опікою тренерів благодійної організації SPORT for PEACE. Головний тренер Копилова Ліана – сертифікований тренер із легкої дитячої атлетики, вчитель фізичної культури в ліцеї «Лідер» м. Київ. Батьки іноді теж допомагають своїм дітям під час занять, але переважно лише на початкових етапах.

– Як це впливає на дітей?

– Пілотна група, яка тренувалася на НСК «Олімпійський» із лютого 2017 року, показала відмінні результати: з такими дітьми можна й потрібно займатися. Тренування йдуть на користь як фізичному здоров’ю дітей, так і їх спілкуванню з однолітками. За 5 місяців роботи пілотної групи діти взяли участь у трьох великих марафонах, побували в рамках проекту на кількох фестивалях, де допомагали тренерам проводити естафети для всіх охочих дітей та проходили їх самі, дивували своєю фізичною підготовкою й доводили, що тепер їм не страшна ні смуга перешкод, ні нові знайомства.

– На який ще час запланований один курс для однієї групи дітей або скільки ще часу триватиме проект?

– Часових обмежень у роботі проекту нема. Усе залежить від бажання дитини та її батьків. Організатори, зі свого боку, завжди намагаються придумати щось нове та цікаве для діток, як от марафони чи кулінарні майстер-класи.

– Рекомендації. Наприклад, якщо десь у віддаленому регіоні бажають створити щось аналогічне для діток з аутизмом (заняття спортом) Які Ваша організація може надати рекомендації, виходячи із цього досвіду?

– Оскільки ще багато охочих залишаються тільки у списку очікування, тому організатори проекту активно працюють над його масштабуванням. Зокрема, планують за підтримки Національного університету фізичної підготовки і спорту розробити методичний посібник для тренерів. За допомогою посібника та практичного тренінгу до нього можна готувати тренерів для спортивних занять з особливими дітьми й у такий спосіб розширити проект на регіони.

– Якщо це є можливо, надайте коментар одного з батьків щодо вражень від занять.

“Процес соціалізації за великим рахунком, ми тут спортивних рекордів не ставимо. У цьому плані у нас величезний прогрес – ми за цей рік дуже багато всього додали – ми панічно боялися метро протягом всього свого життя, сьогодні ми спокійно їздимо з одного кінця в інший міста, ми купу занять без проблем відвідуємо”, – розповідає батько Варвари Володимир Волошин.

INVAK.INFO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*