«Все що ми робимо – заради людей, заради перемоги»: як товариство людей з інвалідністю допомагає у Чернівцях (ФОТО)

«Все що ми робимо – заради людей, заради перемоги»: як товариство людей з інвалідністю допомагає у Чернівцях (ФОТО). го чернівецьке товариство людей з інвалідністю мрія, благодійність, волонтерство, допомога, переселенец

«Все що ми робимо – заради людей, заради перемоги»: як товариство людей з інвалідністю допомагає у Чернівцях. го чернівецьке товариство людей з інвалідністю мрія, благодійність, волонтерство, допомога, переселенец

З початку повномасштабної війни безліч організацій зайнялися благодійністю, серед них – громадська організація “Чернівецьке товариство людей з інвалідністю “МРІЯ””.

Як зараз працює організація та яку допомогу надає внутрішньо переміщеним особам, кореспондентка molbuk.ua запитала у керівниці товариства Любові Свіріденко.

“З початку повномасштабної війни ми перебували у Чернівцях. Було би соромно, кудись переміститися, адже зараз у Чернівцях не проходять ніяких військових дій. Ми повинні залишатися на місці і продовжувати бути тиловими воїнами задля того, щоб допомагати нашій країні”, – зауважує пані Любов.

Як виникла ідея з гуманітарною допомогою?

“До нас звернулися з питанням про посуд, щоб допомогти переселенцям. Я з дому зібрала 50 тарілок, ложки, виделки, кружки, все що було і надала допомогу. І від тоді ми почали збирати посуд, знесла свою постільну білизну, ковдру, задіяла активно чернівчан. З початку війни ми робили коктейлі Молотова, назвали їх Бандерівськими смузі. Надавали допомогу у офісному приміщенні, тут жили люди, харчувалися, тобто повністю забезпечували їх усім потрібним. І від тоді пішов той бойовий клич…”

З ким співпрацюєте для отримання будь-якої допомоги?

“Наразі нам допомагає Галина Марараш – директорка ГО “Жіночий клуб “Успішна чернівчанка”. Вона надавала вже декілька разів допомогу – продукти харчування, засоби гігієни, також допомагав Департамент соціальної політики. У нас зареєстровано близько 600 переселенців, яким ми надали допомогу – посуд, постільну білизну, подушки, ковдри, миючі засоби. Ми зверталися в управління здоров’я міської ради – звідти отримували потрібні ліки”.

Чого зараз найбільше бракує у штабі?

“Найбільше не вистачає засобів гігієни – памперсів для дорослих, тому що є досить багато лежачих людей, в тому числі тимчасово переміщених осіб. У нас немає мила, закінчується зубна паста, але я думаю, що ми звернемося до благодійних організацій, які співпрацюють із закордоном, щоб надалі функціонувати і допомагати”.

Як інформуєте про свою діяльність?

“Робимо пости у соціальних мережах, друкуємо оголошення та передаємо в ЦНАП, Департамент соціальної політики”.

Хто залучається до волонтерства?

“До нас приходять багато людей допомогти, залучаються переселенці. Вони приходять вранці підмітають подвір’я, виносять коробки з одягом, щоб люди могли прийти подивитися і взяти все, що потрібно. Ми вже маємо такий собі “ланцюжок добра”. Телефонуємо, просимо того, що в нас немає і нам привозять. Є взаємозв’язок, є взаємоповага, і коли людина працює на користь громади – є спільний напрацьований ланцюжок. Все що ми робимо – заради людей, заради перемоги!”

Чи продовжуєте свою діяльність з виготовлення декоративних ляльок і які ваші плани надалі?

“За час війни я зробила тільки 2 ляльки із-за браку часу, тому що сьогодні всі сили спрямовуємо на волонтерство для тимчасово переміщених осіб. До війни ми виграли проєкт на підтримку фестивалю, що повинен був відбутися у серпні-вересні. Це IV Всеукраїнський фестиваль культури і творчості людей з інвалідністю і я думаю, ми його проведемо, але в першу чергу молимося за мир. Кожна людина з інвалідністю – творча, хтось пише, хтось вишиває, хтось плете намиста. І це все ми зводимо в одне місто – Чернівці, щоб бачила вся Україна, які в нас є талановиті люди попри інвалідність, хоча у творчості її немає. Після перемоги – обов’язково буде безліч зустрічей, перемог, творчих або ж спортивних змагань, тренінгів про Закон України, щоб люди розуміли права і обов’язки людей з інвалідністю”.

Про “Мрію”

“Нашій організації 28 років, нині тут працює 46 осіб. Ми організовуємо різні спартакіади, наразі вже провели 16, проте через війну і пандемію ми це призупинили. Я вважаю, це добре, коли людина з інвалідністю відчуває себе соціально захищеною, вона має право на життя, на існування, на працю. Щоб ці люди дійсно відчували себе на рівних”.

ГО “Чернівецьке товариство людей з інвалідністю “МРІЯ””, знаходиться за адресою: вул. Переяславська, 7Г

Графік роботи:

Пн-Пт: з 10:00 – 18:00
Сб-Нд: вихідний
тел.: 099 299 68 03
тел.: 068 388 29 47

Авторка: Аліса Давид

Анна Семьонова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*