З Бердянська – з перемогами

З Бердянська – з перемогами. бердянськ, круглий стіл, творчість, фестиваль, інвалідність, person, smile, indoor, clothing, group, people, human face, man, woman, posing. A group of people posing for the camera

З Бердянська – з перемогами. бердянськ, круглий стіл, творчість, фестиваль, інвалідністьНещодавно у Бердянську на мальовничому березі моря відбувся 17-ий Азовський фестиваль творчості людей з особливими потребами «Повір у себе». Не лише наш Лебедин, а й Сумську область представляли члени громадської організації людей з інвалідністю з Лебедина. Після їх повернення ми поспілкувалися із керівником групи Тетяною Чуйко.

– Тетяно Миколаївно, розкажіть, будь-ласка, дещо з історії фестивалю.

– Фестиваль «Повір у себе» проводиться з 2001 року за ініціативи Олександра Киселя, голови Бердянської спілки інвалідів. Учасники першого фестивалю були із Запорізької області. Щорічно географія фестивалю розширювалася. А у 2007 році він отримав статус Міжнародного. Я була запрошена 4 рази, але мала можливість побувати лише двічі, у 2012-ому та цього року.

– Хто брав участь у фестивалі?

– У цьому році на фестивалі були представники Полтавської, Запорізької областей, Енергодара, Приазовська, Бермака. Наше місто представляла команда з 4-х чоловік. До речі, ми єдина команда із Сумської області. Це 3 чоловіка з інвалідністю: я, Павло Чуйко, Микола Ляшко та супроводжуюча його Любов Саєнко.

– Коли відбувся фестиваль, які Ваші враження?

– Фестиваль проходив з 26 по 29 травня. Протягом цих днів люди з особливими потребами могли проявити себе у спортивних змаганнях, декоративно-прикладному мистецтві і на сцені. Відкрив фестиваль незмінний його президент Олександр Кисіль. Усі присутні могли насолодитися концертною програмою. Яскравих вражень додали вечір знайомств і святковий феєрверк.

Розмістилися ми у «Райському куточку» на середній косі. Дуже гарні, комфортні номери. Організатори створили всі умови для повноцінного відпочинку та можливості показати свої вміння.

Наступного дня було урочисте відкриття спортивних змагань.

– З яких видів спорту?

З Бердянська – з перемогами. бердянськ, круглий стіл, творчість, фестиваль, інвалідність– Змагання по дартсу, шахах, тенісу, пляжному футболу. Микола Павлович з нашої делегації брав участь у змаганнях із шахів. Павло Михайлович показав майстерність у настільному тенісі і дартсі.

Цікавим і пізнавальним того дня було засідання «круглого» столу з метою вирішення проблем людей з обмеженими можливостями. За «круглим» столом обговорили умови, в яких доводиться працювати громадським організаціям, ділилися досвідом та планами на майбутнє.

– Чим Вам запам’ятався третій день фестивалю?

– Цього дня було урочисте відкриття виставки творчих робіт людей з інвалідністю, в якій ми також взяли участь. Компетентне журі високо оцінило наш куточок, прикрашений вишивками наших лебединських майстринь Катерини Харченко та Любові Котенко. Також журі сподобався наш альбом, у якому була проілюстрована робота нашої організації за поточний рік. Центральне місце виставки займав коровай від спонсора Юрія Дубровіна, випечений майстринями «Маковичка». Також цього дня учасники фестивалю взяли участь у конкурсі художньої самодіяльності. Ми отримали чимало позитивних емоцій від його перегляду. Люди з особливими потребами показували себе в різних жанрах: хореографії, вокалі, театральному. Проникливо звучали авторські пісні.

– З якими відзнаками повернулися додому?

– Останній день був найвідповідальнішим, відбулося нагородження. По-перше, наша команда за вагомий вклад у розвиток творчості інвалідів, командний дух отримала грамоту і кубок. Незважаючи на те, що учасники фестивалю вважають: головне не нагорода, а можливість поспілкуватися, знайти нових друзів, побачити старих, отримати заряд бадьорості, гарного настрою, ми отримали сім дипломів, грамоту та дві медалі. Дипломом та медаллю нагороджені Павло Чуйко за І місце по дартсу; за участь у бліц-турнірі, за вагомий внесок у розвиток спорту дипломом «Сильний шахіст» нагороджено Миколу Ляшка. Дипломами за високий художній рівень та виконавчу майстерність відзначені Катерина Харченко, Любов Котенко та я. За активну участь, допомогу людям з особливими потребами організатори фестивалю відзначили Любов Саєнко. Також ми привезли диплом спонсору, Юрію Дубровіну за вагому допомогу людям з інвалідністю.

– Хто допомагав вам у поїздці? Кому б ви хотіли подякувати?

– Велику вдячність висловлюємо працівникам Південної і Придніпровської залізниці, працівникам станцій Лебединська, Боромля, Запорізька, Бердянськ. Дуже гарно нас зустрічали, в усьому допомагали. Дякуємо міській раді за футболки з символікою міста, в яких команда мала гарний вигляд, та тканину на галстуки, які пошила Любов Саєнко.

Хоча поїхали ми на фестиваль за власний рахунок, щоб про лебединців знали, не забували, ми не шкодуємо. Це незабутні відчуття. Фестиваль – це форум дружби, краси, спілкування.

З Бердянська – з перемогами. бердянськ, круглий стіл, творчість, фестиваль, інвалідність

З Бердянська – з перемогами. бердянськ, круглий стіл, творчість, фестиваль, інвалідністьЛюбов Саєнко, Павло Чуйко, Микола Ляшко, Тетяна Чуйко

Спілкувалася
Наталія Матвєєва

Лебедин press

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*