Архітекторів та дизайнерів запрошують адаптувати Харків для людей з інвалідністю

Архітекторів та дизайнерів запрошують адаптувати Харків для людей з інвалідністю. харків, адаптація, архітектор, дизайнер, інвалідність

Архітекторів та дизайнерів запрошують адаптувати Харків для людей з інвалідністю. харків, адаптація, архітектор, дизайнер, інвалідність

Архітекторів і дизайнерів запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт «Інклюзивний дизайн», який відбудеться у Харкові.

Про це 29 жовтня на засіданні Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста повідомила віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова.

За її словами, два роки тому в місті пройшов конкурс студентських робіт, присвячений адаптації установ культури, у якому взяли участь три архітектурних виші Харкова. Тепер географію конкурсу та номінації вирішили розширити.

«Виникло розуміння, що цей конкурс може бути щорічним. Конкурс спрямований на впровадження в Україні середовища, продуктів і послуг, створених за принципом інклюзивного та універсального дизайну. Ми маємо на увазі міську інфраструктуру, яка є доступною і комфортною для всіх людей незалежно від віку, статі, наявності інвалідності. Ми будемо приймати всі рішення, які спрямовані на універсальний підхід, також не виключаємо пропозиції якихось спеціальних прийомів і пристроїв, які спрямовані на те, щоб люди з інвалідністю могли вести більш активний спосіб життя і включатися у життя громади», – повідомила Олена Шингарьова.

За її словами, конкурс – відкритий і безкоштовний. У ньому можуть взяти участь студенти, аспіранти, випускники вишів, молоді фахівці до 30 років.

Номінації конкурсу:

– «Житлові будинки та громадські будівлі та споруди» (проекти нових громадських будівель, житлових будинків або проекти адаптації існуючих об’єктів);

– «Елементи вулично-дорожньої мережі міста» (доступність зупинок, переходів тощо);

– «Громадські простори» (парки, сквери, дитячі майданчики, зони відпочинку);

– «Предметний дизайн» (меблі, кухонне начиння, канцелярські товари);

– «IT-технології» (програмний продукт, який дозволить людям з інвалідністю вести активний спосіб життя);

– «Одяг та аксесуари» (функціональний, привабливий і зручний одяг, сумки та прикраси для людей з інвалідністю).

«Чому важлива номінація «Предметний дизайн». Наприклад, у людей, які отримали травму шийного відділу хребта, часто відсутня дрібна моторика. Тому спеціальні моделі ножиць, наприклад, розширять їхні можливості, і вони зможуть різати папір. Спеціальна модель виделки дозволить самостійно приймати їжу», – пояснила Олена Шингарьова.

Прийом робіт триватиме з 1 листопада по 31 березня. Як зазначила віце-президент, роботи повинні бути унікальними, професійними, завершеними, економічно обгрунтованими і придатними для реалізації. До 31 березня їх необхідно відправити за адресою: .

З 1 по 15 квітня члени журі визначать переможців. У кінці квітня відбудеться церемонія нагородження авторів кращих проектів.

Організатори конкурсу – Громадська організація інвалідів «Креавіта», Комітет забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста за підтримки Посольства США в Україні.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*