Серія фото про людину, що відчуває життя на дотик, принесла ізмаїльському митцю перемогу на конкурсі в Японії (ФОТО)

Серія фото про людину, що відчуває життя на дотик, принесла ізмаїльському митцю перемогу на конкурсі в Японії (ФОТО). tokyo international foto awards, руслан морозов, незрячий, перемога, фотограф

Серія фото про людину, що відчуває життя на дотик, принесла ізмаїльському митцю перемогу на конкурсі в Японії. tokyo international foto awards, руслан морозов, незрячий, перемога, фотограф

Це вже третя престижна нагорода, яку фотограф з Ізмаїла Руслан Морозов отримав за останні місяці. На початку грудня інформаційне агентство «Юг.Today» вже розповідало читачам про дві серії фото Руслана, що зайняли призові місця на фотоконкурсах в Угорщині та Сполучених Штатах Америки.

В роботах, які митець представив на конкурсі Tokyo International Foto Awards, теж відчувається відлуння радянської епохи. Саме тоді герой його фото втратив одне з зовнішніх почуттів – зір. І вже тридцять років він живе у повній темряві, пише «Юг.Today».

З чоловіком, який відчуває життя на дотик, Руслан познайомився в Ізмаїлі. Каже, що звернув увагу на те, як той ходить вулицею, абсолютно не побоюючись інтенсивного руху автомобілів. А на пропозицію допомогти відповів, що водії добре бачать, що він сліпий…

Саме тоді й народилася ідея відзняти серію фото, яке могло б привернути увагу до проблеми людей, що позбавлені можливості бачити навколишній світ. Але до самої зйомки було ще далеко. Після тієї розмови чоловіки неодноразово перетиналися на вулиці, спілкувалися про буденне життя, а згодом, навіть, трохи потоваришували.

Тоді новий знайомий і розповів Руслану, що втратив зір, працюючи на одному з підприємств Ізмаїла ще в радянські часи. Відтоді для нього і вдень, і вночі все навкруги чорне. Лише коли дуже яскраво світить сонце, він одним оком бачить невелику світлу пляму.

Аби глядач міг хоч трохи відчути те, що відчуває незряча людина, митець зробив фотографії чорно-білими. Але від цього вони виглядають ще більш живими та пронизливими.

Серію фото під назвою «Сліпий» Руслан відзняв два роки тому. Але представив їх на суд іменитих майстрів фото лише зараз. І отримав золоту нагороду в категорії «Фоторепортаж».

Премія Tokyo International Foto Awards заснована в 2016 році. Її мета – відзнака та просування видатних фотографії з усіх куточків земної кулі.

Упродовж всього року TIFA просуває роботи переможців через свій веб-сайт, соціальні мережі, пресу та місцеві фотоспільноти.

Діана Гергінова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*