Діти з особливими потребами забезпечені кваліфікованою медичною допомогою

1 16 3 foto. діти-інваліди, реабилитацию, слухопротезування

Дитяча смертність від онкозахворювань по області зменшилася майже на 45 % порівняно з 2012 роком. Таких показників вдалося досягти завдяки реалізації обласної програми «Дитяча онкогематологія та гемофілія» на 2013-2018 роки», комплексному підходу до діагностики та лікування дітей з онкогематологічною патологією. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації.

У рамках програми торік з обласного бюджету було виділено 499677,99 грн. для лікування дітей, хворих на онкологічну та онкогематологічну патологію, а також гемофілію типу А і В.

Загалом, як зазначили у відділі охорони материнства і дитинства Департаменту, лікування дітей у регіоні забезпечують п’ять лікарень (КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» та чотири дитячі міські лікарні – дві в Запоріжжі, у Бердянську та Мелітополі); дитячі відділення в обласних спеціалізованих диспансерах (протитуберкульозному, шкірно-венерологічному), дитяче відділення в обласній психіатричній лікарні; КУ «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко», ДЗ «СМСЧ № 1» (м. Енергодар), 20 центральних районних лікарень, 32 центри первинної медико-санітарної допомоги.

Крім того, всі ці медзаклади надають необхідну допомогу дітям з обмеженими можливостями.

Наразі в регіоні проживає понад 6200 дітей з особливими потребами віком до 17 років. Серед причин інвалідності на першому місці знаходяться вроджені аномалії розвитку (28,36%), на другому – хвороби центральної нервової системи (18,57%), третє місце посідають розлади психіки та поведінки (15,45%).

На базі обласної клінічної дитячої лікарні працює центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням центральної нервової системи та дітей-інвалідів у поєднанні з неврологічним відділенням.

Методики, які застосовуються в центрі, дозволяють максимально адаптувати хвору дитину до повсякденного життя та виконання елементарних навичок самообслуговування, що полегшує життя не лише самим пацієнтам, а й родичам, які доглядають за хворою дитиною.

В першому півріччі поточного року пройшли реабілітацію в умовах стаціонару 135 дітей-інвалідів, амбулаторно лікарі-неврологи надали консультативну допомогу 266 маленьким пацієнтам.

Лікуванням дітей-інвалідів із захворюваннями органів зору займається офтальмологічне відділення обласної клінічної дитячої лікарні, а в сурдологічному кабінеті на диспансерному обліку перебувають діти-інваліди з вадами слуху, створено реєстри дітей, які потребують слухопротезування та кохлеарної імплантації.

На сьогодні, як запевнили в Департаменті охорони здоров’я ОДА, всі діти-інваліди, які потребують слухопротезування, забезпечуються цифровими багатоканальними слуховими апаратами за кошти державного бюджету та кошти благодійних організацій.

Загалом у 2014 році дітям-інвалідам надано низку реабілітаційних послуг: медичну реабілітацію – 12 534 особам, у тому числі відновну терапію – 2429, профілактичні заходи – 4209, реконструктивну хірургію – 18, психіатричну допомогу – 873, слухопротезування – 27, медичне спостереження – 4900; фізичну реабілітацію – 1387, професійну реабілітацію – 114.

Протягом І півріччя цього року в санаторіях МОЗ України проліковано 340 дітей, з них пільгових категорій – 169 (49,7%), у тому числі дітей-інвалідів – 44 (12,9%).

У санаторіях, що фінансуються з місцевого бюджету, оздоровилися 1188 дітей, з них пільгових категорій – 567 (47,7%), у тому числі діти-інваліди – 29 (2,2%).

Управління у справах преси та інформації

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*