Квіти з мастики, стрічок і шкіри вчилися виготовляти в міському центрі зайнятості особливі діти та молодь

1 27 2 IMG 5032 2. особлива дитина

1 27 2 IMG 5032 1

У Рівненському міському центрі зайнятості 21 жовтня відбулася традиційна зустріч із дітьми-старшокласниками навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина» і Центру соціальної та психологічної реабілітації для дітей та молоді з обмеженими можливостями «Передзвін». Цього разу то була не просто зустріч, де розповідали про професії. Майстри центру професійно-технічної освіти ДСЗ презентували особливій категорії дітей і трохи старших молодих людей дві професії: квіткарки та кондитера. Власне, ця презентація була і майстер-класом, щоб прищепити дітям певні навички у виготовленні елементарних прикрас.

До зустрічі з такою категорією молодих людей методисти центру зайнятості та майстри Рівненського центру ПТО готуються особливо ретельно. На стіл кожному учасникові роздали все необхідне для роботи. Одні працювали з мастикою, виготовляючи солодкі квіти для прикрашання кондитерських виробів, інші вчилися виготовляти прикраси зі стрічок, паперу, шкіри та інших підручних матеріалів.

У залі панувала пожвавлена робоча атмосфера. Адже разом із дітьми з навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина» та особливою молоддю із «Передзвону» сюди прийшли їхні вихователі і матері.

Організатор навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина» Світлана Сабадир розповідає, що співпраця з центром зайнятості, якою педагоги і діти дуже дорожать, розвивалась поступово. Спершу це були поодинокі зустрічі, а тепер екскурсії на виробництва й отакі майстер-класи проводяться систематично.

Ділиться своїми міркуваннями на тему співпраці з такою категорією молоді заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Рівненського міського центру зайнятості Лариса Масталярчук:

– Діти ці дуже творчі, а головне – мають велике бажання чомусь навчитися. Тож ми намагаємося показати їм якомога більше. Проводимо для таких дітей та молоді професійну діагностику, щоб визначити, яка професія краще підходить конкретній молодій людині. За цим до нас звертаються також і ті інваліди, які збираються навчатись у реабілітаційних центрах України. Спеціально для «Передзвону» ми проводили екскурсії на виробництва. Професії, які їх зацікавили, найрізноманітніші: слюсар з ремонту авто, перукар, кондитер, художник з виготовлення виробів із бурштину і навіть артист цирку. Надалі плануємо показати професії сфери обслуговування, готельної справи. Звісно, лише ті, які можуть бути доступні цій категорії.

Нинішній захід Лариса Масталярчук характеризує як особливий. Бо до такої справи треба готуватися дуже ретельно. Робота з такою особливою категорією дітей та молоді – систематична.

– Буваємо у них, розповідаємо про ті якості, якими треба володіти, щоб здобути ту чи іншу професію, – каже Лариса Масталярчук. – Вразив мене минулої нашої зустрічі хлопчина, який на моє запитання про те, якими якостями треба володіти, щоб стати пожежником, відповів: «Треба бути доброзичливим». Ці діти мають дуже чисті душі…

– Хочу подякувати керівництву центру зайнятості, – каже голова рівненської громадської організації Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін» Марія Косинська. – Співпрацюємо з ними вже два роки. Наші діти особливі, не орієнтуються в часі й просторі, постійно потребують сторонньої допомоги. Але екскурсії на різні підприємства, під час яких ми ознайомилися зі швейною справою, побачили виготовлення картин із бурштину, побували в музеї ковальства, дуже сподобалися й запам’яталися нашим вихованцям. Подобаються їм абсолютно всі профорієнтаційні заходи, які проводяться зусиллями міського центру зайнятості та професійно-технічної освіти. Завдяки таким майстер-класам, як нинішній, вони здобувають конкретні навички.

Наприкінці майстер-класу дітям запропонували професійне тестування, щоб визначити, до якої професії в майбутньому себе краще готувати. А кондитери, які проводили майстер-клас, пригостили їх солодкими подарунками.

У цій пожвавленій атмосфері витало питання: чи мають такі особливі діти шанс справді знайти професію? «Шанси, звісно, є. Але це найпростіші роботи. Якщо у дитини є здібності, хист, то виготовляти штучні квіти чи картини з бурштину – це чудове заняття, яким, зрештою, можна займатися і вдома, – каже Лариса Масталярчук. – На жаль, далеко не всі діти спроможні працювати. Але ми можемо їх чомусь навчити. І робимо це з великим задоволенням».

Людмила Марчук

7d.rv.ua

Одна репліка к “Квіти з мастики, стрічок і шкіри вчилися виготовляти в міському центрі зайнятості особливі діти та молодь”

  1. Ирина :

    Главное, что молодые люди общаются между собой, а не сидят в четырех стенах. очень рада за Ваших детей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*