Василь Шевченко обговорив із представниками Фонду „SOFT Tulip” проблеми людей з інвалідністю

1 23 6 PM454image002 1 2. інвалідністю

1 23 6 PM454image002 1

Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко провів зустріч із представниками Фонду „SOFT Tulip” з Нідерландів.

У заході взяли участь директор Фонду „SOFT Tulip” Ерік Блюмкольк, виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів України Наталія Скрипка, Президент Благодійного фонду „Інститут раннього втручання” для дітей з порушеннями розвитку та дітей-інвалідів Ганна Кукуруза та інші.

Василь Шевченко зазначив, що сьогодні проблема інвалідності в України набуває особливої актуальності, оскільки збільшується кількість людей, які отримали поранення та каліцтва в зв’язку з воєнними діями на Донбасі.

Він зазначив, що розвиток системи раннього втручання допоможе попередити розвиток інвалідності в країні та знизити навантаження на систему реабілітації людей з інвалідністю.

«В ситуації, що склалась, роль Міністерства соціальної політики України особливо важлива при розвитку системи раннього втручання, оскільки необхідно посилити соціальний блок у сфері раннього втручання та скоординувати його з медичним та освітнім блоками. Вивчення передового європейського та світового досвіду, а також співпраця з державними та недержавними структурами європейських країн допоможе Україні розробити власну модель»,- додав Шевченко.

Під час зустрічі перший заступник Міністра зауважив, що наразі функціонують 152 реабілітаційні установи (у тому числі 141 центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, 16 з яких знаходять на непідконтрольній Україні території), в яких робота направлена на збереження сімейних і соціальних зв’язків. Крим того, громадськими організаціями утворено 88 недержавних реабілітаційних установ.

Він зазначив, що щорічно в таких установах отримують реабілітаційні послуги близько 18 тис. дітей з інвалідністю, майже 1,5 тис. дітей інтегруються в загальноосвітні заклади.

«На жаль, дитяча інвалідність в Україні навіть на фоні зниження показника народжуваності має стійку тенденцію до зростання. Головні причини інвалідності – органічні ураження нервової системи, хвороби сенсорних органів, психічні розлади та вроджені вади розвитку»,- зауважив Шевченко.

Присутній на зустрічі директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Руслан Колбаса акцентував увагу на тому, що нинішній етап розвитку нашого суспільства потребує запровадження нових прогресивних підходів. На його думку, найбільш ефективна і оптимальна рання соціальна реабілітація дітей з інвалідністю – безпосередня участь сім’ї і інших членів родини дитини.

«Впровадження методик раннього втручання та якісних реабілітаційних послуг на ранньому етапі розвитку дитини, перегляд нормативно-правової бази України в цьому напрямі і забезпечення координації дій зацікавлених сторін дасть можливість розв’язати ці проблеми», – констатував Василь Шевченко.

У свою чергу, Ерік Блюмкольк зазначив, що представники Фонду „SOFT Tulip” готові надати послуги та виступити у якості експертів (маючи досвід з різних напрямків щодо людей з інвалідністю, похилого віку, людей з порушенням психічного здоров’я) з раннього втручання.

«Починаючи з 2006 року, ми в постійному процесі співпраці з урядовцями України. Проводячи тренінги, стаємо свідками помітних позитивних змін та зростання рівня щодо надання послуг раннього втручання. Вивчивши всі наявні проблеми та ситуацію у цьому напрямку, ми готові запропонувати 4 різні моделі та підходи по впровадженню раннього втручання. Є ряд відомств і міжнародних організацій, разом зі Світовим банком, готових підтримати програму», – повідомив директор Фонду „SOFT Tulip” Ерік Блюмкольк.

Він зауважив, що всі зазначені організації спроможні підтримати Міністерство соціальної політики та виділити ресурси для реформування системи надання послуг щодо розбудови механізму раннього втручання.

Василь Шевченко подякував представникам Фонду „SOFT Tulip” за багаторічну і плідну співпрацю з Міністерством соціальної політики, запропонувавши провести наступну зустріч у розширеному колі, разом з представниками Світового банку та регіональних центрів соціального захисту задля детального обговорення програми та координації спільних дій у подальшому.

1 23 6 PM322image004 2

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*