Презентація книжкового проекту “Малюнок: від уявного до реального” для дітей з вадами зору

1 23 7 arsenal 2. вадами зору

Київ. 24 квітня 2015 року о 13.00 (Дитяча сцена) у рамках дитячої програми “Книжкового Арсеналу” Міжнародний благодійний фонд “Здоров’я майбутнього”, державне спеціалізоване видавництво “Освіта” та автори Катерина Довгопола і Ольга Набоченко представлять перше українське видання із рельєфними кольоровими малюнками шрифтом Брайля “Рельєфне малювання” для дітей з вадами зору.

Презентація, присвячена початку реалізації творчих проектів Фонду “Здоров’я майбутнього” для дітей з вадами зору, розпочнеться виконанням учнями Київської спеціальної школи-інтернату №5 декількох музичних творів.

Віце-президент Міжнародного благодійного фонду “Здоров’я майбутнього” Ольга Якимович представить інформацію щодо діяльності Фонду та ознайомить запрошених з програмою “Світ на дотик”, направленою на забезпечення слабозорих та незрячих дітей цікавою сучасною літературою шрифтом Брайля.

Проект “Світ моїх казок” – залучає дітей з вадами зору до світу казок. До серії увійшли як відомі народні казки для дітей дошкільного віку: “Колобок”, “Ходить гарбуз по городу”, “Ріпка”, “Курочка Ряба” так і казки сьогодення, від відомих сучасних письменників, для дітей молодшого та середнього шкільного віку: “Піратські історії” (книга, що увійшла до Каталогу найкращих дитячих книг світу “White Ravens 2010” Міжнародної Мюнхенської дитячої бібліотеки як найкраща книга від України), “Мої маленькі принцеси” (переможець 2014 року Корнійчуковської премії за номінацією “Проза для дітей молодшого віку”)(автор Олена Комова).

Проект “Моя країна – Україна” – розповідає на сторінках видання дітям про нашу країну, про державні символи (герб, прапор, гімн), про Конституцію держави, українську мову, народні символи (обрядові предмети, пісні, музичні інструменти) та інші різні національні цікавості. Виховання любові та поваги до Батьківщини, гордості за свою країну – основна мета видання, яке не має ні вікових, ні будь-яких інших обмежень для дітей.

Проект “Англійська шрифтом Брайля” – Україна європейська держава, яка забезпечує рівні можливості для всіх дітей. Вільно спілкуватись й пізнавати світ, культури різних країн, можливість здобувати освіту за кордоном – саме такі можливості маємо ми забезпечити і дітям з вадами зору. Допомогу у вивченні англійської надаватимуть: українсько-англійській словник та абетка шрифтом Брайля.

Проект “Малюнок: від уявного до реального” – саме цей проект презентується сьогодні. Ознайомлення з навколишнім світом шляхом обстеження малюнків руками, можливість особистої самореалізації через малювання, оволодіння певними уміннями і навичками – ось невичерпний перелік можливостей, які надає видання, що вперше запропоновано до видання в Україні.

Автори книги Катерина Довгопола та Ольга Набоченко, тифлопедагоги та молоді науковці, продемонструють видання “Рельєфне малювання” для дітей з вадами зору. Автори проведуть майстер-клас із учнями Київської спеціальної школи-інтернату №5 – де діти намалюють за спеціальною методологією героїв домашньої птахоферми. До малювання будуть запрошені також усі бажаючі діти-відвідувачі книжкового фестивалю. По завершенню майстер-класу відбудеться міні-виставка малюнків дітей з вадами зору.

Гудим Ірина – завідувач лабораторії тифлопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України повідомить: “Було здійснено великий обсяг робіт з підготовки до видання книжок шрифтом Брайля: від адаптації (модифікації тексту) до створення за певними вимогами малюнків. Це стало можливим тільки зараз коли в Україні появились новітні технології та сучасне обладнання – тифлокомплекси. Спільні зусилля тифлопедагогів, науковців, видавців щодо створення сучасної книги шрифтом Брайля були відзначені дипломами Національної академії педагогічних наук України.”

В завершення презентації Ольга Якимович відзначить необхідність створення та значення літератури шрифтом Брайля у забезпеченні всебічного розвитку дітей з вадами зору та, взагалі, у вдосконаленні процесу виховання та навчання. Люди з обмеженими можливостями власним прикладом показують, що не дивлячись на такі обставини, людина може бути досвідченою, грамотною, займатись бізнесом, улюбленою справою, створювати колекції одягу, перемагати у спортивних змаганнях, приймати безпосередню участь у розвитку держави та суспільства.

Контактна особа – Ольга Якимович (050)374-32-30

Без акредитації ЗМІ

Інтерфакс-Україна – інформаційний партнер події.

Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*