Українські НУО – у Комітеті ООН з прав осіб з інвалідністю (Женева)

1 29 7 ООН 2. інвалідністю, інвалідів

Послуги вдома замість інтернатів і відновлення прав недієздатних – українські пріоритети, виголошені на засіданні Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю 20 квітня 2015 року в Женеві Раїсою Кравченко, виконавчим директором ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю», яка у складі делегації НУО осіб з інвалідністю, очолюваною Національною Асамблеєю інвалідів України, взяла участь у розгляді Комітетом альтернативних звітів про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (далі – КПІ) від України, поданих у 2012 р.

Окрім зазначеного засідання Комітету, делегація українських НУО взяла участь у спеціальних зустрічах з членами Комітету:

Шафак Павей – яка у вересні 2015 року виголосить узагальнену доповідь за державним звітом про виконання КПІ в Україні та альтернативними від НДО з урахуванням відповідей Уряду на запитання Комітету, які будуть оприлюднені на його офіційному сайті протягом місяця – за результатами зустрічі 20 квітня;

Діаною Кінгстон – заступником голови Комітету.

Також відбулися зустрічі з офіційними особами ООН, не членами Комітету, уповноваженими брати участь у розробці політики ООН щодо прав людей з інвалідністю: Каталіною Деванс – спеціальним доповідачем з прав осіб з інвалідністю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Александрою Шветцер – офіцером з питань прав людини Секції Європи і Центральної Азії Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Під час візиту обговорювалась участь громадських організацій людей з інвалідністю у підготовці доповіді ООН на виконання статті 11 Конвенції ООН про права інвалідів «Ситуація ризику та надзвичайні гуманітарні ситуації».

Візит українських НУО став можливим завдяки фінансовій та технічній підтримці Міжнародного альянсу інвалідів, Представництва ООН в Україні.

Додаткова інформація за тел.: 501-52-92, 067-659-29-36, Кравченко Раїса, Майорова Надія.

Джерело: Всеукраїнська громадська організація “Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю”

Портал “Громадський простір”

Одна репліка к “Українські НУО – у Комітеті ООН з прав осіб з інвалідністю (Женева)”

  1. Ирина :

    Дозвонилась 29.04.2015г. по телефону дополнительной информации, с просьбой помочь открыть в гНежин, на базе дома-интерната группу дневного пребывания инвалидов -детства после 18 лет. Обещали сегодня перезвонить-ждем!!!! Пока глухо!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*