У Вінниці розкажуть як втілювати реформи та при цьому не забувати про людей з інвалідністю

1 18 2 thumb 119034 news m 1 2. доступність, інвалідністю

1 18 2 thumb 119034 news m 1Як воно живеться людям на інвалідних візках, з проблемами зі слухом та незрячим? Вінничани зможуть відчути це на собі у п’ятницю 25 вересня. На головній площі Вінниці бажаючим запропонують пересісти на візок, порозмовляти мовою жестів та подивиться кіно закритими очима. Також проведуть виставку фото пандусів, на які без матюків неможливо й глянути, а не те щоб виїхати.

З 24 по 26 вересня у Вінниці пройде форум «Включення людей з інвалідністю у процеси реформи».

– Я б хотіла, щоб ми подивились на доступність з позитивної точки зору. Коли людям показуєш, що доступність потрібна не тільки для людей з інвалідністю, але й для дітей, для людей похилого віку, для матерів з дітьми на візках, можна сподіватись на розуміння. Ми заохочуємо тих, хто робить доступну Вінницю та Вінниччину для всіх людей, – розказує керівник ГО «Гармонія» Раїса Панасюк, яка є однією з організаторів форуму. – Ми хочемо показати людям, що доступність – це корисно, і головне, прибутково, хоча і не дуже дорого.

В п’ятницю, 25 вересня, з 10 до 17 години запрошують всіх бажаючих на площу Незалежності перед вінницькою мерією на День доступності. Люди з інвалідністю подякують доступним публічним закладам та нададуть рекомендації закладам, які ще не доступні для всіх людей.

З 10 ранку служби перевезення людей з інвалідністю з Вінниці, Хмільника та Іллінців поділяться своїм досвідом, як працює служба перевезення в них на місцях та продемонструють свої автобуси з підйомниками для людей з інвалідністю. Також виставлять й низькополі малогабаритні автобуси, які можна було б запускати по маршрутам в райони. Крім того людям покажуть різні підйомники для автівок та будинків.

Під час форуму бажаючим запропонують пересісти на візок чи за допомогою абетки жестів щось сказати. Для них підготують майстер-клас переміщення на інвалідному візку та жестової мови. А ще, хто захоче відчути, як живуть незрячі люди, зможуть переглянути кіно з закритими очима. Їм підготують кінотеатр з тефлоперекладом.

В різних куточках можна буде знайти щось цікаве. Наприклад фотографії, які надіслали люди на фото-проект «Полюємо на пандуси» чи елементи гри для дітей з інвалідністю на дитячому інклюзивному майданчику. Міжнародні та українські експерти розкажуть про кращі зразки створення доступного середовища на Вуличному Університеті. Також під час форуму можна буде побачити зразки облаштування доступності вбиралень та дізнатись про організації людей з інвалідністю. Необхідну інформацію про свою діяльність організації виставлять на кубах на площадці «Діймо разом».

Майстри з інвалідністю влаштують ярмарок виробів ручної роботи. Тут можна буде купити і віночок для дівчинки, і в’язану іграшку, і вишиванку, і прикраси для волосся на свій смак.

А на завершення гостям запропонують каву, розрахуватись за яку можна буде малюнком на тему про доступність.

24 та 26 вересня в рамках форуму відбудуться «Школа аудитора доступності» та панельна дискусія «Доступність в реформах».

1 18 2 1442308840 12007066 1687283824841069 1022558287 n 2

У форумі приймуть участь активна молодь з інвалідністю Вінниці та області, координатори обласної акції «Відповідальність починається з мене», представники влади, бізнесмени та перевізники.

Організаторами є вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», ГО «Розвиток. Розвиток». Форум відбудеться за підтримки вінницької мерії та ОДА, МБФ «Відродження» та БФ «Подільська громада».

Ольга Бобрусь

Новини Вінниці – 20 хвилин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*