Унікальні напрацювання в інклюзивній освіті Тернопільщини представлено на науково-практичному семінарі

1 06 2 img 3009 1 2. слабозорих, сліпих, інвалідів

1 06 2 img 3009 1

Науково-практичний семінар для консультантів ПМПК, педагогів спеціальних та інклюзивних навчальних закладів для сліпих і слабозорих дітей, батьків незрячих та слабозорих дітей, громадських організацій, що опікуються проблемами інвалідів по зору відбувся 2 листопада 2015 року.

1 06 2 img 3014 2

Семінар проведено в рамках міжнародного проекту, який покликаний створити Першу українську DAISIY- бібліотеку для користувачів з глибокими ураженнями органів зору. Проект реалізовується Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» за підтримки «Svefi Academy» (Швеція), Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, парламентського Комітету з питань науки і освіти, Національного університету «Львівська політехніка».

1 06 2 img 3021 3

Метою міжнародного проекту є презентація інноваційних технологій, спрямованих на адаптацію літератури для незрячих учнів і студентів, що дозволить компенсувати брак рельєфно-крапкових книг для інвалідів зору, забезпечить їх доступ до друкованої інформації шляхом використання альтернативного формату.

1 06 2 img 3026 4

Науково-практичний семінар адресовано бібліотекарям системи культури та освіти, викладачам вищих навчальних закладів, спеціальних шкіл-інтернатів для сліпих і слабозорих дітей, педагогам, які працюють в інклюзивному освітньому просторі, вихователям дошкільних навчальних закладів, консультантам психолого-медико-педагогічних консультацій, організаціям, що опікуються проблемами інвалідів по зору.

Під час семінару слухачам представлено унікальні напрацювання в ділянці інклюзивної освіти, виготовлення мультиплікаційних і художніх фільмів для сліпих глядачів, технічні засоби, моделі творчої інтеграції, проведені тифлотренінги і майстер-класи, а також передане спеціальне програмне забезпечення. Проводили семінар фахівці «Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка», а також викладачі академії «Svefi» (Швеція).

Тернопільська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*