У Львові допомагають молодим людям, хворим на церебральний параліч

1 19 4 00799264 n2. дивосил-здоров’я, церебральний параліч

Співпраця громадської організації «Дивосил-Здоров’я» та міської влади допомагає здійснювати мрії. Члени громадської організації «Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил-Здоров’я» з 1997 року на волонтерських засадах надають різні види послуг молодим людям, хворим на церебральний параліч.

Організація з недавнього часу тісно співпрацює з Львівською міською радою, зокрема з управлінням соціального захисту. На основі цієї співпраці організація отримує фінансову підтримку, допомогу в організаціях заходів, семінарів та навчань. Завдяки цій взаємодії, вдається втілювати у життя основні напрямки діяльності організації.

З метою покращення фізичного здоров’я неповносправних осіб, відновлення функцій опорно-рухового апарату та набуття нових рухових навичок, за підтримки Львівської міської ради було реалізовано такі заходи: «Активна реабілітація і оздоровлення осіб з інвалідністю», «Реабілітація через іпотерапію» та інші. Внаслідок впровадження таких заходів, неповносправні особи отримують позитивні результати, але ці результати короткотривалі, тому і повторюються з року в рік.

«Важливим для таких осіб є соціально-психологічна підтримка та юридична допомога. Оскільки вік неповноправних осіб постійно змінюється, відповідно і змінюються їхні потреби у такій допомозі. Тому кожного року плануються актуальні теми, враховуючи при цьому їхні потреби. Тішить те, що міська влада радо йде нам назустріч і допомагає з фінансуванням та організацією.

Кожна молода особа, яка є в нашій організації, на своєму життєвому шляху неодноразово відчула себе відокремленою від суспільства. Іншими словами, наше суспільство, на жаль, поки ще не готове сприймати цих людей на рівні себе, а, відтак, існують потреби їх соціально-психологічної інтеграції у суспільство. З цією метою, за підтримки Львівської міської ради, був запланований та впроваджений інтеграційний семінар-зустріч для неповносправних молодих осіб і шкільної молоді під назвою «Назустріч один одному». Семінар відбувався за участю шкільної молоді ЛЗШ №54. В процесі впровадження цього семінару було досягнуто деяких позитивних результатів. Тобто, особи з обмеженими можливостями мали нагоду розповісти колегам про свої успіхи. Незважаючи на свої фізичні вади, більшість з них вже здобула вищу освіту, вони працевлаштовані і задоволені своєю роботою», – розповідає Марія Шмигун, директор ГО Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил-здоров’я» для інвалідів, хворих на церебральний параліч, в тому числі дітей.

«З трирічного віку мама водила мене на заняття в центр, де було багато дітей з фізичними вадами, як у мене. Тут ми всі разом бавились, займались з реабілітологами, психологами, музичними спеціалістами і почувались не гіршими, ніж інші діти нашого віку. У той час, як ми навчались, наші батьки мали змогу перезнайомитись і поговорити. У центрі ми стали справжньою великою сім’єю. Пам’ятаю, як ми відзначали тут дні народження і інші свята. Було неймовірно приємно, коли тебе вітали твої друзі та однолітки, та не менш приємним було готувати привітання і для них.

Згодом у «Дивосилі» організували театр, де ми виступали у ролі акторів. Спочатку ми готували вистави лише для наших батьків. Та пізніше нас почали запрошувати на великі сцени, і ми почали їздити з виступами Україною, беручи участь у фестивалях в Києві, Львові та Червонограді. Неодноразово ми ставали номінантами фестивалів, за що нас нагороджували путівками в оздоровчі центри, такі як «Артек», «Молода Гвардія» та інші. Нас запрошували на виступи за кордон – у Білорусь та Польщу. Було дуже приємно отримувати нагороди, які ми самостійно здобували своїми талантами.

З 2006 року в організації почали впроваджувати різні заходи та проекти, завдяки співпраці з Львівською міською радою. Ця співпраця допомогла нам організувати і втілювати в життя все нові та нові проекти і заходи, оскільки ми всі подорослішали і загорілись новими думками та ідеями. Представники міської ради стали для нас тими друзями, завдяки яким діяльність організації набрала нових фарб і масштабів.

Ще одним дуже приємним моментом було те, що, завдяки міській раді, я змогла втілити в життя дитячу мрію. Ще у шкільні роки я мріяла стати юристом і працювати так, аби допомагати іншим. Після школи я без проблем вступила у Львівському комерційну академію, а згодом перевелась до університету внутрішніх справ. Так я отримала омріяну професію. Після закінчення університету якось так несподівано і легко я потрапила на практику у міську раду в управління соціального захисту, де без проблем пройшла стажування. Тепер я тут працюю. Виконуючи свою роботу, я рада, що моя мрія допомагати іншим втілилась у реальність.

За те, що мої мрії стали можливими, я хочу, насамперед, подякувати усім батькам, які створили таку чудову організацію, що стала для мене справжнім другим домом. Хочу висловити і неймовірну подяку команді, що працює в управлінні соціального захисту. Вони завжди підтримують нас і допомагають. Завдяки Вам усім я щаслива!», – ділиться враженнями і дякує п. Ірина, член та активіст Молодіжного спортивно-оздоровчого клубу «Дивосил-здоров’я».

Довідка

Громадська організація «Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил-здоров’я» заснована у 1997 році. Волонтери проводять заняття, семінари на різну тематику, у тому числі й виїзні, організовують сеанси лікувального масажу, арт- та працетерапії для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Лікувально-діагностична база. Організація надає лікувальну та соціальну реабілітацію дітям від 5 до 18 років і старших, комплексну та своєчасну медико-соціальну допомогу з консультування та діагностики, нейрофізіологічні обстеження та реабілітацію. Поєднання фізичної реабілітації (індивідуальні комплекси, ЛФК, застосування тренажерів) з масажем (класичним, точковим, вакуумним), фізіотерапевтичними та фізіопунктурними методами, рефлексотерапією, мануальною корекцією, роботою психолога.

Адреса: 79037, м. Львів, вул. Грінченка, 18. Телефон: (032) 293-89-72; e-mail: . Керівник: Шмигун Марія Миколаївна (голова організації).

Інформаційний портал ЛОДТРК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*