«Краще разом»: У Кривому Розі молодим людям з інвалідністю нададуть доступ до мистецтва (ФОТО)

1 17 3 default 2 2. інвалідністю

«Краще разом» – це інклюзивний мистецький проект, спрямований на розвиток співпраці і побудову зв’язків між людьми з інвалідністю і без.

Протягом тижня 20-26 червня 2016 р. 35 українських і британських артистів – професіоналів і початківців, з інвалідністю і без – створять новий творчий продукт і широко презентують його публіці.

Даний проект народився після попередньої співпраці Roundhouse з ШELTER+, виявивши, що в Україні явно бракує представництва людей з обмеженими можливостями в суспільстві.

В Україні 2.7 млн людей (6% від усього населення) зареєстровані як інваліди. Кожного дня вони стикаються з багатьма складностями і дискримінацією. Багато молодих людей з особливими потребами відчувають негативне ставлення та упередження, що сценічні види мистецтв не для них. Для більшості молодих людей з інвалідністю в Україні, і в Кривому Розі зокрема, дуже мало можливостей взаємодіяти з іншими молодими людьми. Нажаль, реальність для них є такою, що вони практично виключені із суспільства.

Але в той же по всьому місту є маса само-ініційованих проектів і програм, спрямованих на побудову систем підтримки і рухів, створених частіше всього самотніми мамами дітей-інвалідів.

Культурні організації ШETER+ (Кривий Ріг, Україна), Roundhouse (Лондон) і Lyric Hammersmith (Лондон) об’єднали зусилля в проекті «Краще разом», який прагне надати молодим людям з інвалідністю доступ до мистецтва, в той же час об’єднуючи громаду. Гуртуючи організації та приватних осіб, які працюють в напрямку інклюзивного суспільства в Кривому Розі, ми прагнемо зробити цей проект трампліном для зміни сприйняття інвалідності в місті і ширше, по всій Україні.

Творчими тренерами проекту будуть багаторазовий чемпіон України зі спортивних танців на візках Іван Заміга, керівник театральної студії «Ванільні качелі», одна із співзасновників ШELTER+ Євгенія Морозова-Попова, а також британець Wolfgan Stange – засновник танцювального театру «Amici», що об’єднує артистів з інвалідністю і без, вистави і майстеркласи якого мають вплив по всьому світу, кидаючи виклик традиційному ставленню до інвалідності та мистецтва. Разом з ним з Лондону приїде Rosie Leak – артистка з синдромом Дауна, яка працює в театрі «Amici» вже 15 років, подорожуючи з виставами Америкою, Європою, Японією. Окрім того, вона вчить танцям молодших учасників театру. Також в британській команді буде дизайнер, який разом з учасникам проекту працюватиме над створенням костюмів, декорацій для фінального перфомансу.

Wolfgan Stange & Rosie Leak

1 17 3 default 1

1 17 3 default 2

Євгенія Морозова-Попова

1 17 2 default 3

1 17 2 default 4

Іван Заміга

1 17 2 default 5

Після проекту буде створений інструментарій щодо розробки інклюзивних мистецьких проектів для використання українськими організаціями, що працюють в культурній сфері.

Проект фінансується Schering Stiftung в рамках MitOst і British Council, Ukraine.

Деталі проекту «Краще разом»:

1 тиждень проекту в ШELTER+: 20-26 червня

35 учасників проекту 16-25 років: 15 з інвалідністю і 15 без,

3 британські тренери: 1 з інвалідністю, 2 спеціаліста з інклюзивної роботи,

2 українські тренери: 1 з інвалідністю і 1 один без

1-денний інклюзивний мистецький фестиваль в одному з криворізьких парків: субота, 25 червня

1,000 людей, що відвідають захід, учасники з спільноти людей з інвалідністю, виступаючі українські артисти з інвалідністю і без

2 майстеркласа в спеціалізованих інтернатах для інвалідів в Кривому Розі, які проводитимуть учасники і тренери проекту: неділя, 26 червня

60 учасників в кожному інтернаті всіх вікових груп

1 інструментарій «Розвиток інклюзивних мистецьких проектів» для українськиx мистецьких організацій і НДО

Опублікований на сайті Roundhouse – поширений партнерськими організаціями – за підтримки British Council

1 святковий захід в Lyric Hammersmith, Лондон: вересень

300 людей аудиторії

1 святковий захід, присвячений поширенню досвіду на фестивалі MitOst, Тбілісі, Грузія

Кривой Рог Life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*