Ужгородський таксист втік, побачивши дівчину з ходунками

1 05 3 viktoriya lysyuk z mamoyu chekayut mashynu inshoyi sluzhby 1 2. вікторія лисюк, ходунки

Вікторії Лисюк — 25. Вона з дитинства — у інвалідному візочку через ДЦП. Вікторія — з тих людей, які ставлять собі мету і будь що намагаються її досягти, пише «Громадське радіо»

Вона стала першою людиною з обмеженими фізичними можливостями, хто отримав вищу освіту в Ужгородському національному університеті, навчаючись стаціонарно. Дуже радіє можливості відчувати себе «як всі». Однак, це не завжди вдається. 1 липня з нею стався прикрий випадок, коли таксист, який прибув на виклик, побачивши дівчину, розвернувся і поїхав геть, нічого не сказавши. Мама дівчини, Світлана Лисюк, дуже спантеличена випадком, адже після того їм довелося чекати на вулиці ще впродовж півгодини.

1 05 3 viktoriya lysyuk z mamoyu chekayut mashynu inshoyi sluzhby 1
Вікторія Лисюк з мамою Світланою

«Коли я виходила з приміщення, таксі стояло на тій стороні. Я акуратно вела дитину, яка не може сама пересуватися і в нас був такий пристрій – ходуночки – який складається і поміщається в таксі. Він без попередження, побачивши, що я йду з ходунками, взяв і, чесно, втік з місця призначення. Я поки підняла голову, щоб подивитися, де він є, його уже немає. Почала дзвонити у службу таксі, чому його немає, мені пояснили, що я не попередила, що у мене будуть ходунки. Але ж я ніколи не попереджаю, адже ходунки складаються і вміщаються в будь-який салон чи багажник. Коли ми їдемо з візочком інвалідним, то завжди попереджаю… Ну, от тепер стоїмо і на вітрові чекаємо друге таксі, яке не знаємо коли викличемо…», — говорить Вікторія Лисюк.

Сама ж Вікторія розповідає, що відчула приниження. Дівчина стверджує, що абсолютно адекватно сприйняла б відмову, якби чоловік хоча б вийшов до неї і пояснив свою позицію.

«Саме з такою ситуацією, щоб поїхали тобі з-під носа, я стикаюся вперше. Були різні ситуації. Були такі, що не хотіли просто брати коляску, але не розверталися і не їхали. Не хотіли брати ходулі, але ми поговорили і вони брали. Конкретно такої ситуації не було і вона так само мене дуже глибоко вразила. Таке не робиться навіть не з того огляду, що ми – люди з особливими потребами, а взагалі з людьми так не поступають. Треба якось виховувати суспільство в тому, що якщо ти не хочеш чи не можеш чогось зробити, то просто май сміливість стати, пояснити. Не можна таке забути і залишити тому, що так не має бути в суспільстві, яке хоче прагнути до Європи, до розвитку і чогось більшого… Це те, що вибиває з колії повністю і чесно – то шок. Тому я сподіваюся, що ці слова дадуть поштовх, аби люди себе так не поводили», — пояснює вона.

У службі таксі «Престиж», працівник якого негідно повівся з Вікторією, диспетчер прокоментувала ситуацію. За словами жінки, про інцидент вони знали і навіть намагалися владнати ситуацію. Однак, безрезультатно.

«Він у нас є такий. Істерічка. З характером. З ним дуже важко працювати. Він розвернувся. Ми йому сказали, що це неправильно, але він вертатися не збирається. Він пішов додому. Він псіханув, бо йому не сказали. У нього багажника два. Ми йому пояснювали, що можна в салон, але він уже не повернеться», — розповіла диспетчерка таксі.

З керівником цієї служби таксі, Ольгою Лендєл, вдалося поспілкуватися телефоном. Вона спочатку захищала водія, пояснюючи, що він не міг взяти габаритний багаж і що про це він сказав пасажирам. Однак, ці слова не відповідають дійсності, оскільки водій навіть не виходив з машини, а ходунки компактно складаються у таку собі рамочку, тож місця займають небагато. Свідками інциденту стали як звичайні перехожі, так і кореспондент «Громадського радіо». У підсумку Ольга Лендєл запевнила, що з таксистом проведуть розмову, винесуть попередження, а у разі повторної скарги на нього — звільнять з роботи.

1 05 3 hodunky kompaktno skladayutsya 2
Ходунки можуть компактно складатись

Мама Вікторії, пані Світлана, додала, що такі випадки — непоодинокі. І один з них трапився буквально кілька днів тому. Світлана Лисюк звертає увагу, що таким чином порушуються права представників маломобільних груп, а ще — формуються психотравми.

«У нас була ситуація. Коли дівчинку на інвалідному візочку запросили в цирк пару днів тому назад, дали запрошення і вона викликала таксі. Попередила, що коляска. І дуже довго шукали машину. Так і не знайшли. Коли не говорили, що коляска, таксі приїжджали, розверталися і їхали. Вона годину простояла-прочекала. Так до неї жодне таксі і не під’їхало. Щоб викликати таксі для перевезення візочка — це щось страшне. Це просто неможливо. Мотивують тим, що газовий балон є… Так, але візочки складуються і я думаю, що нічого страшного. Ті пару метрів їх можна прив’язати», — розповідає Світлана Лисюк.

Про випадок з таксистом Вікторія Лисюк також написала у соціальній мережі, що спровокувало на його адресу негативні коментарі від дописувачів. Декотрі з них висловили намір йти у офіс «Престижу» і допомогти дівчині встановити справедливість.

Ольга Павлова, Ужгород

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*