У ході робочої поїздки до Донецької області Міністр соціальної політики Марина Лазебна відвідала Дружківський дитячий будинок-інтернат та ознайомилася з умовами перебування, проведенням реабілітації підопічних та наданням соціальних послуг.
Усі 224 підопічні будинку-інтернату є дітьми з інвалідністю та особами з інвалідністю I та II групи з розладами розумового та психічного розвитку, які потребують постійного медичного догляду та спостереження.
У 2014 році у зв’язку з бойовими діями на території Донецької області з Шахтарського дитячого будинку-інтернату до Дружківського дитячого будинку-інтернату було евакуйовано 201 підопічного.
На сьогодні також в закладі проживають 75 мешканців з числа внутрішньо переміщених осіб.
У сучасній установі створені комфортні умови проживання, максимально наближені до домашніх. Про те, щоб діти навчалися та проходили реабілітацію, дбає дружний професійний колектив, який багато років очолює Ольга Орлова. Акцент робиться і на адаптивному навчанні, і на розвитку звичайних побутових навичок: діти мають можливість навчитися готувати, шити, доглядати за рослинами. Проводяться всі можливі заходи щодо повноцінної соціалізації, і, як наслідок, інтеграції у суспільство вихованців установи. До кожного з них вихователі шукають індивідуальний підхід, щоб діти вірили у свої сили. «Кохані» – так зазвичай директор називає вихованців.
«Бачити дітей щасливими – найбільша радість», – сказала Марина Лазебна, відвідуючи Дружківський дитячий будинок-інтернат.
У будинку-інтернаті працює Рада самоврядування вихованців „Дивосвіт” з метою формування у дітей та молоді свідомого та відповідального ставлення до своїх прав та обов’язків, вміння господарювати, співпрацювати на принципах партнерства з дитячим та педагогічним колективом. Діяльність органу самоврядування вихованців в будинку-інтернаті сприяє згуртуванню колективу, розвитку громадянської позиції, процесу соціалізації вихованців, розвиває такі якості вихованців, як самостійність, ініціативність, комунікативність, толерантність, відповідальність, вміння приймати рішення й реалізовувати заплановане.
Вихованці установи є активними учасниками всеукраїнських, міських конкурсів творчості, спортивних змагань (Міжнародний пісенний фестиваль для дітей і молоді з особливими потребами „Я вірю” смт Шацьк, Волинська область, футбольна ліга для осіб з інвалідністю SENI CUP м. Київ, фестиваль „Ліга сміху” м. Одеса та інші).
Для підвищення рівня надання реабілітаційних послуг було придбано спеціальне реабілітаційне обладнання.
Протягом останніх років в установі проводиться поетапна реформа інституційного догляду та виховання дітей. На сьогодні в установі активно опрацьовується проект державного стандарту соціальної послуги денного догляду дітей з інвалідністю, який подано для апробації Міністерством соціальної політики, протягом 2019 року було створено групу денного догляду для дітей з інвалідністю.
В умовах реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в області, з урахуванням здійснення оцінки потреб дітей та осіб з інвалідністю, планується трансформація КУ „Дружківський дитячий будинок-інтернат”, яка передбачає створення Обласного центру надання соціальних послуг дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю з різноманітними відділеннями, що будуть надавати відповідні соціальні послуги (відділення денного догляду, п’ятиденного перебування, стаціонарного догляду, транзитного перебування, підтриманого проживання).
Міністерство соціальної політики України