Діти з інвалідністю, але не сироти: чому їм важче, ніж безбатченкам (ВІДЕО)

Діти з інвалідністю, але не сироти: чому їм важче, ніж безбатченкам (ВІДЕО). дніпро, держдопомога, дитина-інвалід, обмежені можливості, свято, інвалідність, person, clothing, people, group, woman, crowd. A group of people sitting in front of a crowd

Дніпро. Батьки кажуть: треба всиновити власну дитину, аби держава над тобою зглянулась.

Свято для забутих державою. Діти-інваліди, яких не покинули батьки, все життя лишаються на узбіччі — навіть більше, ніж сироти з обмеженими можливостями. Батьки бідкаються: аби домогтися від влади підтримки, єдиний варіант — відмовитися від власної дитини і потім її всиновити. А інакше система не працює. Є батьки — на них й сподіваються. Як благодійники влаштовували свято для покинутих долею, але зберігших рідних неповнолітніх інвалідів, — далі в сюжеті.

Радіон з малку не вставав на ноги. Вроджена вада спинного мозку прикувала його до інвалідного візка. Зараз хлопець — уже студент-заочник. Дуже бідкається на сходи та ліфти, що не працюють. Але зараз він — щасливий. На святі — в першому ряді. Завітав, аби забути всі прикрощі.

Мати хлопця пояснює — держдопомога здебільшого вся направлена на дітей-сиріт.

Пенсія для інваліда — мізерна. Плюс — постійні проблеми з пересуванням. Сьогодні родина Коновалових — одна з майже сотні сімей, що прийшли дивитися новорічну виставу. Благодійники організували її спеціально для сімей, де є дітки з обмеженими можливостями. Пані Наталя почала цим займатися, коли зрозуміла, наскільки проблема велика

Особливо незахищеними є підлітки — з 14 до 18 вони вже не діти, та ще й не дорослі. Подарунки, організовані свята, оздоровлення — все проходить повз. Одна надія — на благочинність. Полінка — одна з юних артисток, які дарують свято хворим. Каже, головна мета — аби в залі посміхалися й раділи. А сама вона — стає часткою своєї ролі.

Кількагодинна програма для гарного настрою у розгарі, на обличчях присутніх — щастя. Від уваги та опіки, яку й звикли відчувати лише від батьків. З прийдешніми святами юних гостей вітають й АВ, АР та вся служба новин 9го каналу.

«9 канал»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*