Дослідження доступності місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю (ВІДЕО)

Дослідження доступності місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю (ВІДЕО). fight for right, впо, доступність, жінка, інвалідність

Дослідження доступності місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю. fight for right, впо, доступність, жінка, інвалідність

Київ. 15 лютого, 10:30 – у Пресцентрі ІА «Укрінформ» відбулася презентація звіту “Оцінка інклюзивного реагування на надзвичайні ситуації. Дослідження доступності місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю”.

Організатори: Громадська організація людей з інвалідністю “Fight For Right” за підтримки Kvinna till Kvinna Foundation.

Учасники та учасниці: Ксенія Семенова – депутатка Київської міської ради, заступниця голови комісії з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг; Кшиштоф Кава – завідувач київської філії БФ “DePaul Україна”; Оксана Куянцева – членкиня правління БФ “Схід SOS”; Людмила Діннік – голова громадської організації “Джерело підтримки”; Тетяна Зотова – директорка Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству; Анна Рясна – керівниця тимчасового прихистку для ВПО з Луганщини “Світло культури”; Марія Козубська – регіональна менеджерка фонду Kvinna till Kvinna; Володимир Висоцький – експерт з архітектурної доступності та інклюзивних соціальних практик; Марта Чумало – заступниця голови Центру “Жіночі перспективи”; Альона Кривуляк – директорка департаменту Національних “гарячих” ліній ГО “Ла Страда-Україна”; Олена Темченко – експертка з ресоціалізації громадської організації “Eleos Ukraine”.

Модераторки: Ірина Федорович – керівниця напряму “Адвокація” Fight For Right, Карина Грицюк – проєктна менеджерка Fight For Right.

Чому це важливо? 

Від початку повномасштабної війни Росії проти України тисячі дівчат і жінок з інвалідністю стали мешканками тимчасових прихистків, які здебільшого не є доступними для людей з інвалідністю.

Тож громадська організація людей з інвалідністю “Fight For Right” дослідила проблему і разом з експертами та експертками обговорили отримані результати в межах трьох панельних дискусій:

  1. Яка ситуація з доступністю місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю? (10:30–11:20).
  2. Чого не вистачає місцям тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб, щоб бути доступними? (11:30–12:20).
  3. Кризові кімнати: [не]доступна опція для жінок, які перебувають у складних життєвих ситуаціях. (12:30–13:20).

Дослідження доступності місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю. fight for right, впо, доступність, жінка, інвалідність

Підсумкові матеріали:

За два роки на гарячу лінію з запобігання насильству звернулося майже 13 тис. дівчат з інвалідністю

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на гарячі лінії з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації звернулося майже 13 тисяч дівчат з інвалідністю.

Про це повідомила директор департаменту національних гарячих ліній ГО “Ла Страда-Україна” Альона Кривуляк під час презентації дослідження доступності місць тимчасового проживання для жінок з інвалідністю – ВПО.

“Так склалися обставини, і повномасштабна війна в цілому сприяла цьому, що на національні гарячі лінії для дітей та молоді діти звертаються набагато активніше, ніж дорослі. За 2022 рік від початку повномасштабної війни ми отримали 7860 звернень від дівчаток або стосовно дівчаток, які мають інвалідність, за 2023 рік було майже 5 тисяч звернень, а точніше 4954”, – сказала Кривуляк.

За її словами, звертаються як самі дівчата, що мають інвалідність, так і дорослі, які знають про таку дівчинку.

Кривуляк повідомила, що у 2022 році на національну гарячу лінію надійшло 1308 звернень від жінок з інвалідністю про домашнє насильство, у 2023 році – 1073 звернення.

Як зазначила представниця “Ла Страда-Україна”, повномасштабна війна засвідчила більшу уразливість людей з інвалідністю. Адже прості заходи безпеки в умовах війни для людей з інвалідністю не є такими доступними, як для інших громадян.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації працює з 1997 року, у 2003 році отримала статус національної, а з 2017 року функціонує за єдиним гармонізованим загальноєвропейським номером з надання психологічної допомоги 116 123. Це єдина в Україні національна і безкоштовна гаряча лінія з питань запобігання гендерно зумовленому насильству та торгівлі людьми.

Люди, які потребують психологічної або юридичної консультації, можуть звертатися за телефонами 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Відео:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*