Франківцям розповіли про особливості дітей з аутизмом

Франківцям розповіли про особливості дітей з аутизмом. івано-франківськ, аутизм, посібник, презентація, інвалід, person, clothing, furniture, table, man, chair, laptop, computer, woman, people. A group of people sitting at a table

Франківцям розповіли про особливості дітей з аутизмом. івано-франківськ, аутизм, посібник, презентація, інвалід

У Франківську презентували посібник, який допоміг би вчителям, батькам і дітям зрозуміти хто такі діти-аутисти та як з ними співпрацювати. Ця зустріч відбулась 29 серпня в закладі Urban Space 100, повідомляє «Репортер».

“Ми поговоримо про проблему аутизму, зокрема презентуємо посібник для підлітків, як прийняти дитину з аутизмом, – розпочала зустріч кандидат психологічних наук та практичний психолог і психотерапевт Надія Когутяк.- Часто про аутизм є хибні уявлення, що це дитина яка погано вихована, але це психічний розлад і звинувачувати батьків нема причин”.

Як відомо, дітям-аутистам важко встановлювати контакти, а виявити цей діагноз можна з 18-24 місяці. Проте, якщо вчасно почати надавати допомогу дитині то дитина може повністю адаптуватися в суспільстві.

Статистика щодо кількості таких дітей доволі мінлива, і з кожним роком все більше методів швидко їх виявити. Зокрема у хлопчиків така особливість проявляється у 4 рази частіше ніж у дівчаток. А ось суб’єктивна статистика, присутніх на зустрічі психологів, говорить про збільшення цієї проблеми, про це сказав Володимир Мицько, представник ГО “Центр психічного здоров’я і реабілітації – СОФІЯ”.

“Починалось виявлення аутизму з діагностування, наприклад, педагогічної занедбаності, мовленнєвого відставання чи навіть шизофренією, – каже Юрій Сидорик, кандидат психологічних наук, доцент та практичний психолог і психотерапевт. – Це дуже важливо, що ми зараз піднімаємо це питання, це важлива суспільна місія”.

Окрім того психологи розповіли про методики, які використовуються при діагностиці аутизму. Зокрема про методику RСA, яку можна використовувати для дітей з 1 до 16 років. Вона є нетривалою – всього на 15 хв, проте надзвичайно точною 99,5%. Її випробовували на більш як 2 тис дітях-аутистах, і тільки після цього нею почали користуватись кваліфіковані психологи. Адже хороші та якісні психодіагностичні методики не друкуються у жіночих журналах, зауважив Володимир Мицько.

Після короткої розповіді про проблему психологи прикарпатського університету запропонували слухачам висловити свої думки та бачення, і задати запитання. Цією пропозицією скористалась мама хлопчика з таким діагнозом, і вона дуже емоційно розповіла про те, як вона дійшла до прийняття свого сина таким, як він є.

“Проблема не у виявленні аутизму, а проблема в батьках, – п. Світлана, директор журналу “Versal”. – В першу чергу треба надати психологічну допомогу батькам. Або батьки приймуть діагноз своєї дитини і почнуть працювати з нею, або зроблять зі своєї дитини інваліда, якщо не будуть водити до лікарів, психологів, і самі будуть тільки погіршувати ситуацію”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*