Громади Вінницької області впроваджують інноваційні соціальні послуги за підтримки Мінсоцполітики

Громади Вінницької області впроваджують інноваційні соціальні послуги за підтримки Мінсоцполітики. вінницька область, послуга, проект, підтримка, інвалідність

Громади Вінницької області впроваджують інноваційні соціальні послуги за підтримки Мінсоцполітики. вінницька область, послуга, проект, підтримка, інвалідність

Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час робочої поїздки до Вінницької області відвідала центр «Обрій», на базі якого впроваджується програма підтримки родин осіб з інвалідністю з наданням соціальної послуги „Тимчасовий відпочинок для батьків дітей з інвалідністю”.

Міністр поспілкувалась з мешканцями центру. Діти 12 діб проживають у комфортних умовах по 2 особи в кімнаті, забезпечуються цілодобовим професійним доглядом, медичним спостереженням, 5-разовим харчуванням, мають активне цікаве дозвілля та занятість. У період пандемії послуга надається вахтовим методом.

Під час отримання послуги, коли діти займаються в тренінговому центрі, батьки мають можливість відпочити, перезавантажитись.

Слід зазначити, що 72 % дітей, які перебували на тимчасовому відпочинку, вдома знаходились у соціальній ізоляції, не були охопленні інклюзивною освітою. Їх перебування у центрі – це єдина можливість навчитись спілкуватись з однолітками, стати більш соціалізованими та адаптованими.

Громади Вінницької області за підтримки Мінсоцполітики впроваджують інші інноваційні соціальні послуги, зокрема соціальний супровід під час інклюзивного навчання.

Загалом до переліку територіальних громад – учасників реалізації експериментального проекту щодо організації соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах відібрано 11 громад (із 105 по Україні).

Зокрема, Вінницька міська рада визначена учасником пілотного проекту „Розвиток соціальних послуг”.

У межах реалізації пілотного проекту буде надаватися соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання на загальну суму 86 тис. гривень із державного бюджету та бюджету міста – 24 тис. гривень.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*