Громадська організація Доступно.UA презентувала словник коректної термінології

Громадська організація Доступно.UA презентувала словник коректної термінології. го доступно ua, словник, спілкування, термінологія, інвалідність

Громадська організація Доступно.UA презентувала словник коректної термінології для спілкування із людьми з інвалідністю.

Словник є корисним гідом для всіх, хто працює з текстами — створює новини, лонгріди, випускає інтерв’ю та публікує дописи. А також для всіх, хто хоче говорити про людей із повагою.

У словнику, зокрема, вказані пояснення правильного вживання термінів для позначення різних порушень здоров’я. Наприклад, замість “інвалід”, “каліка”, коректно вживати “людина з інвалідністю”, замість “ампутант”, “безрукий”, “безногий” — “людина, яка користується протезом нижньої/верхньої кінцівки” тощо.

Доступно.UA акцентують на тому, що при описі та зверненні до людей з інвалідністю необхідно завжди спершу бачити людину, а вже потім її травму чи порушення здоров’я.

“Щодня внаслідок війни з рф збільшується кількість людей, що отримують інвалідність та порушення здоров‘я. Коректна термінологія є однією із важливих складових виявлення поваги та підтримки до людини, яка отримала травму. Сподіваємось, що наш словник стане в нагоді усім громадянам та організаціям, які прагнуть спілкуватись коректно та позбутись радянських термінів, що принижують гідність”. — зазначає Наталія Пархитько, заступниця керівника організації.

Словник презентований у зручному форматі для щоденного використання представниками громадських організацій, ЗМІ, бізнесу, органів місцевого самоврядування та усіх небайдужих громадян. На сьогодні словник доступний в електронному форматі, проте незабаром ГО планує презентувати друковану версію та надіслати його для державних та приватних установ.

Довідка:

Доступно.UA — неурядова організація, заснована в Україні у 2015 році, що займається моніторингом доступності українських міст. Організація має на меті нормалізацію сприйняття людей з інвалідністю суспільством, просування тренду архітектурної доступності в Україні та мотивацію людей до активного життя.

Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine та Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю «Доступно.UA» і не обов’язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*