“Криця в жіночих обладунках”: у Сумах презентували соціальний проект про мам дітей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

“Криця в жіночих обладунках”: у Сумах презентували соціальний проект про мам дітей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). криця в жіночих обладунках, суми, проект, фотовиставка, інвалідність

“Криця в жіночих обладунках”: у Сумах презентували соціальний проект про мам дітей з інвалідністю. криця в жіночих обладунках, суми, проект, фотовиставка, інвалідністьАвторка фото – Олена Байстрюченко

У сумській міській галереї презентували фотовиставку в рамках проєкту “Криця в жіночих обладунках”. Фотограф Олена Байстрюченко зобразила на світлинах жінок, які виховують дітей з інвалідністю, повідомляє Суспільне.

Проєкт “Криця в жіночих обладунках” започаткували два роки тому. Тоді вперше в ньому взяли участь 10 мам, цього року – удвічі більше.

Оксана Ліцман має трьох дітей з інвалідністю: Артему скоро 6, двійнятам Алісі та Маргариті – по 7 років. Участь у фотосесії взяли вдруге.

“З дітками було складно, розбили фотосесію на чотири дні. Вся фотосесія тривала 2 місяці, на 2 місяці й розбився мій фотосет. Це моя мрія з дитинства, балериною я не була, це просто образ, пуанти малі для мене на два розміри (скажу як воно є насправді). Образи дівчаток я підбирала під свій образ, все-таки хочеться мені свою мрію втілити у комусь із дівчаток”, – розповіла Оксана.

Кожна учасниця проєкту на виставці представлена у двох образах: на одній світлині зображена з дитиною або дітьми, на іншій – демонструє свою професію, хобі або мрію.

“Криця в жіночих обладунках”: у Сумах презентували соціальний проект про мам дітей з інвалідністю. криця в жіночих обладунках, суми, проект, фотовиставка, інвалідністьСуспільне Суми

Фотосесія для таких жінок – це можливість перезавантажитись, говорить організаторка проєкту Наталія Дєнісова.

“Можливість вийти, одягтися, макіяж, зачіска, плюс до того – не кожна родина може дозволити собі професійну фотосесію. Для суспільства ми хотіли показати, що ми є, що у нас звичайні дітки, яких ми любимо так само, які посміхаються, фотографуються, живуть”, – розповіла вона.

Фіксувала жінок і дітей в моменті фотограф Олена Байстрюченко. “Це було цікаво. Від них не можна очікувати того, що ти спланувала. Вони всі різні, всі просили показати фото, а потім просили: “Ми хочемо і там”, показували пальцем. Деяким дівчаткам не потрібно було нічого говорити, вони то так стануть, то так ручку зроблять”, – ділиться враженнями Олена.

“Криця в жіночих обладунках”: у Сумах презентували соціальний проект про мам дітей з інвалідністю. криця в жіночих обладунках, суми, проект, фотовиставка, інвалідністьСуспільне Суми

Світлини жінок увійшли до книги-фотоальбому. Їх супроводжують історії про учасниць проєкту.

“Це – шлях, він починався з якоїсь дитячої мрії або деталі, яка характеризує образ життя, є традицією родинною або особистою, або початок ранку, що відрізняє жінку від інших”, – говорить співавторка книги Наталія Лебідь.

Світлини в міській галереї можна буде переглянути впродовж кількох тижнів. Більше про цей проєкт організаторки розповіли в ефірі Українського радіо Суми.

Що відомо

  • Вперше проєкт “Криця в жіночих обладунках” презентували в жовтні 2019 року.
  • Тоді у фотосесіях взяли участь 10 жінок. Усі вони – мами дітей з інвалідністю.

Анна Скрипняк, Анна Книш

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*