“Ліга Сильних” запрошує людей з інвалідністю ділитися власними історіями в рамках інформаційної кампанії “Час вийти на світло”

“Ліга Сильних” запрошує людей з інвалідністю ділитися власними історіями в рамках інформаційної кампанії “Час вийти на світло”. гс ліга сильних, дослідження, флешмоб, інвалідність, інформаційна кампанія час вийти на світло

“Ліга Сильних” запрошує людей з інвалідністю ділитися власними історіями в рамках інформаційної кампанії “Час вийти на світло”. гс ліга сильних, дослідження, флешмоб, інвалідність, інформаційна кампанія час вийти на світло

Людей з інвалідністю запрошують долучитися до флешмобу у соцмережах і поділитися своїми історіями у рамках інформаційної кампанії “Час вийти на світло”. Про це повідомила виконавча директорка «Ліги сильних» Дар’я Сидоренко в етері «Українського радіо».

«За результатами соціологічного дослідження ми для себе виділити певні напрямки роботи, з якими ми би хотіли працювати. Один з таких напрямків – щодо видимості людей з інвалідністю в нашому оточені. Відповідно до дослідження 50% людей не бачать, або надзвичайно рідко бачать людей, які мають інвалідність у своєму повсякденному житті», – розповіла виконавча директорка «Ліги сильних» Дар’я Сидоренко.

Дар’я Сидоренко назвала декілька причин, чому люди, які не мають інвалідності, не бачать людей, які її мають. Перша – у нас існують фізичні барʼєри, які перешкоджають людині просто вийти на вулицю. Друга – не вся інвалідність видима. Третя – люди приховують свою інвалідність через свої та існуючі у суспільстві упередження.

«Ми прийшли до висновку про те, що якщо людина не показує візуально свою інвалідність, це не означає те, що в неї немає додаткових бар’єрів, які вона має подолати в нашому житті. І відповідно, якщо люди не мають інвалідності, вони про ці бар’єри навіть не здогадуються. І саме зона відповідальності людини, яка має інвалідність, про це сказати і показати, що дійсно, в мене є таке питання, я член нашого суспільства, я живу, працюю, хочу ходити в кінотеатри», – наголосила Дар’я Сидоренко.

Інформаційна кампанія «Час вийти на світло» має працювати упередженнями, які людина з інвалідністю має до свого стану. У рамках проєкту відбудеться флешмоб в соціальних мережах #ЧасВийтиНаСвітло. До участі у ньому запрошують людей з інвалідністю – розповісти свої історії та поділитися досвідом.

Інформаційна кампанія “Час вийти на світло” розпочалася на початку 2024 року. Героями стали 10 людей з інвалідністю – діти та дорослі. В рамках кампанії заплановані фотовиставки на залізничних вокзалах в 3 містах, а також відеоролики на YouTube-каналі та у соцмережах «Ліги Сильних» та матеріали в ЗМІ.

Нагадаємо, що в серпні 2023 року «Ліга Сильних» провела перше національне соціологічне дослідження про сприйняття людей з інвалідністю в Україні. У ньому взяли участь 2000 респондентів та декілька фокус груп.

Соціологічне дослідження було проведене у рамках реалізації проєкту “Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю”. Центр було створено громадською спілкою “Ліга Сильних” завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Бойко Марина

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*