Міністерство освіти має намір мітити підручники для окремих дітей спеціальним кодом

Міністерство освіти має намір мітити підручники для окремих дітей спеціальним кодом. міністерство освіти, код діагнозу, кодифікатор, особливими освітніми потребами, підручники, person, laptop, table, indoor, computer, sitting, human face, clothing, book, woman. Valeriya Lutkovska sitting at a table using a laptop computer

Міносвіти не послухав заклики Лутковської

Міністерство освіти і науки не має наміру вилучати з обігу підручники, які в своїй назві містять посилання на діагнози дітей з особливими освітніми потребами.

Про це Українським Новинам повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

“Питання в тому, що всі підручники, які були до цього для дітей з особливими потребами, мали напис, для категорії яких дітей цей підручник створений. Тобто, якщо говорити про вилучення таких підручників, то необхідно вилучити всі підручники, існуючі для дітей з особливими потребами”, – сказала вона.

У той же час Гриневич зазначила, що необхідно підійти до питання більш системно.

Зокрема, вона підкреслила, що всі підручники, які будуть видаватися з цього моменту для таких категорій дітей, будуть мати код діагнозу, а не напис.

“Ми ввели кодифікацію підручників, щоб не привертати до цього увагу, і надалі не будемо друкувати такі назви підручників”, – додала міністр.

Гриневич зазначила, що такі назви діагнозів, які відзначалися на підручниках, повністю відповідають міжнародній класифікації.

Крім того, міністр додала, що можна обговорювати питання, щоб в кожному окремому навчальному закладі даний напис заклеювався кодифікатором, але вилучати підручники не можна, так як дітям необхідно навчатися.

“Підручники для дітей з особливими потребами значно дорожче, так як їх тираж значно менше, і ними треба дорожити, але виправити цю помилку”, – підкреслила Гриневич.

Міністр зазначила, що особисто виступає проти написання діагнозів на підручниках, і Міносвіти буде рекомендувати навчальним закладам зробити вклейку з кваліфікатором.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська закликає Міносвіти вилучити з обігу підручники, які в своїй назві містять посилання на діагноз дітей з особливими освітніми потребами.

Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*