Мінсоцполітики провело перше засідання Національної ради з питань раннього втручання

Мінсоцполітики провело перше засідання Національної ради з питань раннього втручання. проект twinning, засідання, раннє втручання, реабілітація, інвалідність, design, graphic, cartoon, screenshot, typography, abstract, text, vector, vector graphics, clipart. A drawing of a face

05 липня Міністерство соціальної політики на засіданні Національної ради з питань раннього втручання провело закриття проекту TWINNING “Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність”.

Захід відбувся за участі Олександри Чуркіної, заступника Міністра з питань європейської інтеграції; Миколи Шамбіра, заступника Міністра соціальної політики за підтримки Європейського Союзу в Україні; Високоповажного Надзвичайного і Поважного Посла Франції в Україні; Валерія Сушкевича, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю; Маргарити Кропівницької, заступника директора Департаменту організаційної роботи та взаємодії з органами державної влади Міністерства соціальної політики України, постійного радника проекту Twinning – секретаря Національної ради; представників інших міністерств, відомств, громадянського суспільства та пілотних регіонів.

«Раннє втручання впевнено шириться країною, і сьогодні ми кажемо не тільки про послугу раннього втручання, не виключно про реабілітацію дитини, а кажемо про збереження родини, – заявила відкриваючи засідання Олександра Чуркіна, і додала, що послуга раннього втручання – це той превентивний механізм, який є обов’язковим елементом для кожної країни, яка запроваджує системний підхід у збереженні родини, її посиленні та у формуванні відповідального батьківства».

Вона також акцентувала увагу на тому, що доступ до послуги раннього втручання має вийти за межі пілотних регіонів та поширитись на всю країну, а раннє втручання має стати невід’ємною складовою державної політики щодо захисту прав дітей.

В ході засідання сторони підвели підсумки проведеної двухрічної роботи, та напрацювали відповідні доручення, які буде передано на розгляд Віце-прем’єр-міністру України Павлу Розенко.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики наголосив на тому, що Проект Twinning є дуже актуальним у контексті загального процесу реформ в Україні.

«Спільними зусиллями нам вдалося підняти питання раннього втручання» на загальнодержавний рівень», – заявив Микола Шамбір.

Заступник Міністра зазначив про те, що за два роки спільної роботи підготовлено нормативну базу та проведено багато заходів для того, щоби люди дізналися про важливість питання і орієнтувалися в ньому.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*