На Донеччині приділяють особливу увагу евакуації маломобільних громадян

На Донеччині приділяють особливу увагу евакуації маломобільних громадян. донеччина, брифінг, евакуація, інвалідність, інтернатний заклад

На Донеччині приділяють особливу увагу евакуації маломобільних громадян. донеччина, брифінг, евакуація, інвалідність, інтернатний заклад

Продовжується евакуація цивільних мешканців Донеччини. Окрема увага приділяється рятуванню маломобільних громадян та осіб з інвалідністю.

З початку агресії російської федерації до безпечних регіонів України з нашої області евакуйовано 5,8 тис. осіб маломобільних громадян, які отримували соціальні послуги в установах та закладах системи соціального захисту області, з них понад 2,3 тис. осіб – це мешканці інтернатних закладів та стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), повідомила на брифінгу заступник голови облдержадміністрації Юлія Костюніна.

До 24 лютого в області функціонувало десять інтернатних закладів (5 – для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю; 4 – психоневрологічні; 1 – дитячий будинок-інтернат), в яких проживало близько 2,3 тис. громадян похилого віку, осіб та дітей з інвалідністю. З метою збереження життя та здоров’я мешканців установ, керівництвом області було прийнято рішення щодо проведення негайної евакуації.

На сьогодні вже здійснено евакуацію понад 2100 осіб, з яких 1739 евакуйовано до безпечних регіонів України (Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська, Черкаська, Дніпропетровська, Львівська, Житомирська, Вінницька, Волинська, Рівненська, Полтавська області, м. Київ), та 415 осіб евакуйовано за кордон (Королівство Іспанії, Латвійська та Італійська Республіки).

– Евакуація мешканців інтернатних закладів області проводилася облдержадміністрацією в тісній співпраці з Офісом Президента, Міністерством соцполітики, Національною соціальною сервісною службою України, благодійними фондами, волонтерами тощо, – підкреслила Юлія Олександрівна. – Слід зазначити, що евакуація ускладнювалася тяжким станом здоров’я мешканців. Так, серед мешканців інтернатів області переважна більшість – маломобільні громадяни похилого віку, особи та діти з інвалідністю, а також ліжковохворі. Тому була залучена професійна команда міжнародної медичної організації «Лікарі без кордонів», які мають потужний досвід з надання гуманітарної та медичної допомоги, й забезпечені спеціалізованим транспортом – машини швидкої допомоги і потяг для транспортування тяжкохворих. Завдяки такій співпраці вже евакуйовано 51 мешканця.

Найближчим часом планується евакуація ще 51 мешканця до інтернатного закладу Києва.

– Значну допомогу під час евакуації цивільного населення надають гуманітарні організації: Асоціація «Все буде добре», Благодійна організація «Спасемо Україну», Благодійна організація «Восток-СОС», Товариство Червоного Хреста України, незалежна міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» та багато інших волонтерів, – зазначила Юлія Костюніна. – Серед них не тільки громадяни України, а й Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Австралії, Канади, Бельгії, Німеччини. Всім їм велика шана і подяка.

Донецька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*