На Полтавщині планують створити центр медичного забезпечення та реабілітації

На Полтавщині планують створити центр медичного забезпечення та реабілітації. полтавщина, центр реабілітації, лікування, нейрореабілітація, центр медичного забезпечення

На Полтавщині планують створити центр медичного забезпечення та реабілітації. полтавщина, центр реабілітації, лікування, нейрореабілітація, центр медичного забезпечення

У Полтавській області регіональним центром реабілітації може стати один із курортів Миргорода. Він протягом багатьох років є здравницею всієї країни. Там уже є потужна база, лікарі та досвід. Необхідне незначне доукомплектування, щоб курорт відповідав вимогам НСЗУ і міг підписати відповідні контракти на реабілітацію.

Начальник Полтавської військової адміністрації Дмитро Лунін разом із міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, міністеркою соціальної політики Оксаною Жолнович та народним депутатом Олегом Кулінічем відвідали місцеву лікарню в Миргороді, санаторій та один із курортів.

«Медицина Полтавщини дає гідну відповідь на всі виклики, які приносить війна. І готується до її наслідків. Щодня людей, яким необхідна тривала реабілітація, стає більше, – наголосив Дмитро Лунін. – Саме один з курортів Миргорода є тим місцем, де можна накопичувати ресурси для проведення реабілітації. Обласна влада зі свого боку готова підтримувати це питання».

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зауважив, що до кінця 2023 року кожна область має створити регіональні центри медичного забезпечення, психологічної реабілітації. Наразі Міністерство спільно з регіонами шукає локації, де проводитимуть відновне лікування та реабілітацію з акцентом на нейрореабілітації.

«Ми сьогодні оцінили майнові комплекси та склад закладу для того, щоб зрозуміти, чи зможемо законтрактувати його за програмою медгарантій для того, щоб направляти сюди людей, які потребуватимуть нейрореабілітації. Це після інсульту чи отриманої травми, – сказав Віктор Ляшко.– Дійсно тут є база, лікарі, але потрібно буде доукомплектувати, щоб все відповідало вимозі пакетів НСЗУ та запускати заклад у цю програму».

Народний депутат України Олег Кулініч наголосив, що для комплексної реабілітації обрали один із курортів Миргорода тому, що тут є все необхідне, щоб розвивати даний напрямок: є приміщення, лікувальна база, медичний персонал, який має досвід. Завдяки спільній роботі Кабміну, нардепів та Міністерства охорони здоров’я будемо вирішувати нагальні проблеми комплексно.

Також оглянули у Миргороді потужності місцевого санаторію. Приміщення модернізують за підтримки міжнародних донорів і партнерів можна забезпечити необхідні умови для проживання людей. Мінсоцполітики допоможе області у цій справі.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович наголосила, що в часи війни особливої уваги потребують вразливі категорії населення: пенсіонери, люди з інвалідністю, одинокі люди похилого віку. Тим, хто евакуюються з зон бойових дій, потрібно забезпечити належний прихисток, де вони могли б безпечно й комфортно розміститися, перезимувати й отримувати необхідний догляд і допомогу.

Полтавська обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*