На Франківщині реалізують унікальний інклюзивний проект для дітей з особливими потребами

На Франківщині реалізують унікальний інклюзивний проект для дітей з особливими потребами. франківщина, проект я з тобою, соціалізація, суспільство, інвалідність, person, hand, watch, nail, finger, indoor, wrist, vein, thumb, fashion accessory. A close up of a hand

На Франківщині реалізують унікальний інклюзивний проект для дітей з особливими потребами. франківщина, проект я з тобою, соціалізація, суспільство, інвалідністьКожному з нас, якими ми сильними не були б, інколи необхідно чути щире людське: «Я з тобою!» А якщо ти народився не такий як інші, якщо інакше виглядаєш, думаєш чи не можеш так швидко реагувати на життєві зміни, якщо в тебе народилася дитина з інвалідністю то оце «Я з тобою!» стає джерелом життя.

За даними Державної служби статистики України, на початок 2016 року загальна кількість інвалідів складала понад 557 тисяч, з них дітей з особливими потребами до 18 років – близько 145 тисяч. За цими числами ховаються життєві історії реальних людей однієї з найменш захищених категорій нашого суспільства.

З 13 по 19 серпня 2018 року Благодійний фонд «Карітас-Київ» реалізує інклюзивний проект «Я з тобою» («I am with you») в партнерстві та за фінансової підтримки німецького фонду ChildFund Deutschland. Проект здійснюється в рамках програми «Об’єднуючи людей заради розбудови миру». У його фокусі – не лише діти з інвалідністю, але й родини, в яких вони зростають, адже вони потребують комплексної психофізичної реабілітації. Окрім недостатньої підтримки з боку держави, в українському суспільстві досі спостерігається недостатньо толерантне ставлення до осіб з інвалідністю – на відміну від розвинутіших європейських країн. Аби закласти закладаючи основи інклюзивного суспільства з можливостями соціалізації особливих дітей, в проекті візьмуть участь також здорові діти. Загалом у мальовничих карпатських Микуличах біля Яремче відпочиватимуть 63 особи, з них 36 – діти. Тижневу психофізичну реабілітацію родин з різних куточків України забезпечуватимуть супроводом психолога, реабілітолога, логопеда, масажиста, дефектолога тощо (деякі з них і самі є особами з особливими потребами).

Яна Рожнятовська, Благодійний фонд «Карітас-Київ», менеджер проекту «Я з тобою»:

«Ми всі дуже різні. Доля декого зіштовхнула з жахіттям війни. Дехто тікав від неї, залишивши рідну домівку, а дехто, залишивши сім’ю, йшов захищати Батьківщину. Але нас всіх об’єднує турбота про майбутнє наших дітей. Ми дуже вдячні німецькому фонду ChildFund Deutsсhland за таку чудову можливість реабілітації сімей, котрі мають дітей з інвалідністю. Бо не у всіх є можливість якісної реабілітації. Найкращі спеціалісти за цей час максимально нададуть допомогу і поділяться навичками з батьками подальшої реабілітації. Для мене важливо, що в цьому таборі будуть також і дітки без інвалідності. Кожен з нас має навчатися милосердю, збільшувати своє серце, дружити з тим, від кого відвертаються інші. Бо всі ми можемо обдарувати один одного любов’ю. І часто найбільший дар дарують ті, хто, на перший погляд, нічого не має. Я сподіваюся, що в цьому мальовничому місці кожен зможе побачити один в одному Людину, красу душі і Образ Божий, зможе взяти руку іншого і сказати: «Не бійся, я з тобою, ти не самотній в цьому великому світі. І для нас нема нічого неможливого! А це значить, що варто жити, радіти, любити та надіятися!»

Бліц-інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*