У Бердянську можуть запровадити послугу „Раннього Втручання” для допомоги особливим дітям та їх родинам

У Бердянську можуть запровадити послугу „Раннього Втручання” для допомоги особливим дітям та їх родинам. бердянськ, послуга, раннє втручання, суспільство, інвалідність, person, indoor, table, clothing, woman, bottle, family, cluttered. A group of people in a room

У Бердянську можуть запровадити послугу „Раннього Втручання” для допомоги особливим дітям та їх родинам. бердянськ, послуга, раннє втручання, суспільство, інвалідністьДетально про те, що являє собою така послуга, йшлося 30 липня на круглому столі, проведеному за ініціативою громадських організацій „Ангел дитинства” та „Родина разом”. Очолила зустріч заступник міського голови Юлія Дойнова.

До участі у даному заході долучилися представники міської адміністрації, управління праці та соціального захисту населення, представники управлінь охорони здоров’я, освіти, Центра соціальних служб сімей, дітей і молоді, КУ „Інклюзивно-ресурсний центр” БМР, КУ „Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” БМР, фахівці, батьки особливих діток тощо.

Метою круглого столу було визначення проблем та можливих шляхів їх подолання при створення передумов для запровадження міждисциплінарної сімейно-центрованої комплексної державної допомоги наймолодшим дітям з порушеннями розвитку, інвалідністю та ризиком їх отримання та їх сім’ям, спрямованої на розвиток дитини та нормалізацію життя родини у громаді і суспільстві.

За словами головного доповідача заходу – голови ГО „Ангел дитинства” (м.Дніпро) Наталії Алексєєвої, саме забезпечення послуг раннього втручання є запорукою збереження здоров’я дитини, недопущення погіршення його стану, а за умови систематичної роботи — ще й поліпшення.

Як розповіла пані Наталія, досвід запровадження послуги раннього втручання вже є у Харкова та Дніпра. На практиці ця послуга означає супровід сім’ї, у якій народилася дитина з порушеннями або особливостями розвитку, відповідними спеціалістами. Причому супроводжувати таку родину починають ще з пологового будинку. Оскільки цільовою аудиторією даної ініціативи є малята від 0 до 3 років. Одне з основних гасел програми раннього втручання звучить так: „Втрутимося у проблему раніше, ніж вона зможе завадити щастю дитини”.

Звісно, така ініціатива є дуже корисною і була б потрібна багатьом бердянцям, адже у нашому місті на сьогодні знаходиться 381 дитина з інвалідністю. Питання її запровадження у Бердянську поки що на стадії обговорення.

Прес-служба

Бердянська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*